تاریخ انتشار : چهارشنبه 15 فروردین 1403 - 15:31

خبرنگار:علیرضا مهران پور/ سردبیر:علیرضا مهران پور

بیمه اجتماعی رایگان برای مادران غیرشاغل  

بیمه اجتماعی رایگان برای مادران غیرشاغل  
مادران غیر شاغل روستایی و عشایری دارای سه فرزند و بیشتر می توانند بصورت رایگان تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرارگیرند

به گزارش رویداد ایساتیس؛در راستای اجرای ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، محمدجواد رحیمی نسب مدیر صندوق بیمه استان با جواد شمس اسفندآبادی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد دیدار و گفتگو کرد.

محمدجواد رحیمی نسب ابتدا ضمن تبریک انتصاب جواد شمس اسفندآبادی را بعنوان مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد، بیان داشت: مرحله نخست بیمه اجتماعی مادران غیرشاغل روستایی و عشایری مشمول ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به اجرا درآمده است.

وی ادامه داد: مادران مشمول دارای شرایط که تاریخ تولد فرزند سوم و بالاتر ایشان از تاریخ ۰۱/۰۱/۱۳۹۶ به بعد باشد، می توانند با مراجعه به سایت صندوق و یا کارگزاری های سراسر استان نسبت به ثبت نام خود اقدام و پس از بررسی نتیجه از طریق پیامک به ذینفع اطلاع رسانی خواهد شد.

مدیر صندوق بیمه استان با بیان اینکه سه فرزند باید در قید حیات باشند، اضافه نمود: سطح درآمدی مشمولین در سطح یک درآمدی خواهد بود که تمام حق بیمه اعم از سهم بیمه شده و دولت در سطح یک درآمدی صندوق توسط دولت پرداخت می شود.

رحیمی نسب اضافه نمود: مادران مشمول با تولد فرزند چهارم و پنجم به ازای هر فرزند، دوسال به سنوات بیمه ای اضافه خواهد شد.

محمدجواد رحیمی نسب ضمن اشاره به خدمات و مزایا صندوق تصریح کرد: در صورت شاغل بودن همسر، این بیمه ارتباطی با مشمولین ندارد و می توانند با عضویت در این صندوق از خدمات و مزایای صندوق بهره مند شوند.

جواد شمس اسفندآبادی مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد بهترین پل ارتباطی میان مردم و دولت را دهیاران و شوراها دانست و گفت: اجرای ماده ۲۱ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت فرصت بسیار خوب و مناسبی را برای مادران غیرشاغل روستایی و عشایری فراهم کرده که بتوانند با عضویت در این صندوق از خدمات و مزایای یک بیمه اجتماعی بهره مند شوند.

وی افزود: طی یک نامه به کلیه فرمانداران استان اعلام می شود تا در تشکیل ستاد راهبردی و اطلاع رسانی همکاری لازم را با صندوق داشته باشند و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان یزد هم می تواند با برگزاری همایش برای کلیه دهیاران استان، در جهت اطلاع رسانی، تبلیغات و تشریح خدمات صندوق ارتباط نزدیک تری بگیرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.