تاریخ انتشار : پنجشنبه 31 خرداد 1403 - 14:37

خبرنگار:علیرضا مهران پور/ سردبیر:علیرضا مهران پور

بیان ویژگی های رئیس جمهور براساس تاکیدات مقام معظم رهبری

بیان ویژگی های رئیس جمهور براساس تاکیدات مقام معظم رهبری
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در سخنرانی مجازی به بیان ویژگی های رئیس جمهور از دیدگاه مقام معظم رهبری پرداختند.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ محمدرضا دهقانی اشکذری در اندیشکده مجازی و حکمرانی کشور در سلسله نشست های انتخاب مسئله و مسئله با اشاره فرمایشات مقام معظم رهبری در به کار بردن ۳۳ دفعه واژه مدیریت اجرایی قوی در ویژگی های رئیس جمهور اظهار کرد: برنامه‌ها مانند تابلوهای نقاشی قشنگ است که یک مدل در افق خود ترسیم می‌کند، ولی در عمل وقتی وارد اجرا شد مشکلات شروع می‌شود. در اجرا هست که نشان می‌دهد مدیر چقدر در حوزه اجرا موفق بوده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد شیوه تبلیغات درست را یکی دیگر از شاخص های ریاست جمهوری دانست و اظهار کرد: نامزدها باید مواظبت کنند که شعارهایی با قابلیت اجرا و طرح بیان کنند.

دهقانی اشکذری پایبندی به مبانی استقلال آزادی جمهوری اسلامی را از دیگر شرایطی دانست که حضرت آقا ۲۸ بار تاکید کردند و گفت: شهید بزرگوار رئیسی نشان داد که می توان مستقل بود و رشد و پیشرفت هم داشت، در این نظام آزادی‌های مشروع به مردم عنایت شده است، حکومت نه لیبرال غرب، نه کمونیست شرق بلکه از نوع مردم سالاری دینی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد افزود: در فرمایشات معظم له ۲۱ مرتبه خستگی ناپذیری و جهاد بودن بیان شده که باید کسانی انتخاب شوند که علاوه بر روحیه استکبار ستیزی و شجاعت، خدمتگزار مردم باشند. ایمان، تقوا و توکل در فرمایشات رهبر انقلاب نشان می دهد، اگر رئیس جمهور آینده نگاهش به دست سرمایه‌دار باشد و تکیه گاهی به غیر از خدا انتخاب کند موفق نخواهد بود.

دهقانی اشکذری در ادامه متذکر شد: آشنا بودن به درد جامعه و مبارزه با بی‌عدالتی، مبارزه با فساد و التزام به دوری از فساد و توجه به نظرات مردم و صادق بودن از دیگر ویژگی های رئیس جمهور است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد در پاسخ به جایگاه انتخابات در کشور گفت: اهمیت انتخابات به جایگاه جمهوری بودن نظام ارتباط دارد. شاخص، اسلامی است که توسط مردم و با گزینش مردمی انتخاب می‌شود. در بعضی از نظام‌ها فقط نظر مردم مهم است هرچند خلاف شرع باشد، در جمهوری اسلامی ملاک قرآن و اهل بیت اما گزینش مردمی است، به تعبیر دیگر در جمهوری اسلامی اهداف الهی و حکمرانی بشری است. اهداف الهی که همان کرامت انسان، عدالت، آبادی زمین و باسواد کردن مردم و استفاده از وقت بیان شده و مشارکت مردم در مجلس شورای اسلامی و ریاست جمهوری به شکل مستقیم و خبرگان رهبری به صورت غیر مستقیم خواهد بود.

وی افزود: به طور خلاصه حکمرانی بشری و همراه با انتخابات است و قوانین الهی است. اهمیت انتخابات بیانگر نقش مردم در حاکمیت و یکی از شیوه‌های حکمرانی، بهره‌گیری از تجربه جمعی مردم است و شاخص مشارکت مردم در جمهوری اسلامی با انتخابات هویت می‌یابد و رشد می‌کند.

محمدرضا دهقانی اشکذری در جواب معیارهای مردمی بودن و مردمی ماندن رئیس جمهور و دولت آینده اذعان کرد: مردمی بودن شاخص مهم است و اوج آن شناخت مردم است. بعضی اوقات از مردم فاصله می‌گیریم و با کانال‌هایی سعی در شنیدن حرف مردم داریم. حرف مردم را درست بشنویم و از روی افکار و ذهنیت خودمان آن ها را تعبیر نکنیم. مردم را با معیارهای کمال‌گرانه سنجش نکنیم.

دهقانی اشکذری ادامه داد: بعضی اوقات یک سری از دانشجویان مرتکب خطاهایی می‌شوند، فکر نکنیم از مردم نیستند، ممکن است تفاوت در سیره های رفتاری باشد. نگاهمان به اقشار مردم صنفی و قشری نباشد. بنابراین شاخص مردمی بودن، ارتباط با مردم در بین مردم بودن و قبول داشتن همه اقشار مردم است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، درباره نقش دانشگاه در گفتگوی هدفمند در سطح کشور اظهار کرد: دانشگاه مبدا تحولات و مقدرات کشور است، مقام معظم رهبری سه وظیفه تولید علم، تربیت عالم و جهت دهی به تولیدعلم و تربیت عالم را جز اهداف دانشگاه برشمردند، دانشگاه آزاد اسلامی با داشتن یک میلیون و ۲۵۰ هزار دانشجو می‌تواند در سیاست و انتخابات الگوی جامع باشد. هر دانشجو اگر با سه نفر مرتبط باشد نزدیک به ۴ میلیون با دانشگاه ارتباط خواهند داشت.

دهقانی اشکذری تشریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد، یک خانواده ۲۲هزار نفری با بیش از ۱۷۵۰۰ دانشجو، چهار هزار و ۵۰۰ دانش آموز، قریب هزار استاد و معلم و ۸۰۰ کارمند است که اگر دانشگاه در تشریح شاخص و در تبیین ویژگی‌های رئیس جمهور و شور آفرین جوانان در مشارکت درست عمل کند، انتخابات خوبی را خواهیم داشت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.