تاریخ انتشار : پنجشنبه 3 خرداد 1403 - 14:09

خبرنگار:علیرضا مهران پور/ سردبیر:علیرضا مهران پور

بزرگترین پروژه های غیرسازه ای آبی در استان یزد

بزرگترین پروژه های غیرسازه ای آبی در استان یزد
مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد از پروژه های مهم غیرسازه ای آبی استان یزد در دولت سیزدهم خبر داد.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ جواد محجوبی مدیرعامل این شرکت با اشاره به آغاز به کار بازار آب استان یزد در دشت یزد – اردکان در اسفند ماه سال گذشته گفت: بازار آب یکی از راهکارهای مهم برای مدیریت عرضه و تقاضا و تأمین آب برای متقاضیان از محل بهره‌وری و کاهش اتلاف مصرف بهره‌برداران است.

وی هدف از راه اندازی بازار در استان را کاهش تنش آبی بخش کشاورزی، تولید و صنعتی، ارتقا بهره وری آب، کمک به احیا و تعادل بخشی سفره های آب زیرزمینی و جلوگیری از بازار غیررسمی آب دانست.

رشد چشمگیر اقدامات حفاظتی

محجوبی به اقدامات حفاظتی شرکت در دولت سیزدهم اشاره کرد و گفت: رشد تجهیز کنتور های هوشمند چاه های کشاورزی از ۸۱ درصد به ۹۵ درصد و رشد کنتور هوشمند چاه های صنعتی از ۲۳ درصد به ۸۵ درصد از دستاوردهای دولت سیزدهم است.

کسب رتبه برتر مهندسی رودخانه ها

رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه ای یزد ابراز کرد: مطالعات تعیین حد بستر و حریم رودخانه ها به طول ۱۸۹ کیلومتر از رودخانه های استان انجام شده است.

محجوبی با اشاره به لایروبی ۸۰ کیومتری رودخانه های استان در دولت شهید خدمت گفت: انجام عملیات لایروبی رودخانه های استان باعث کاهش خطر و مدیریت سیل در استان یزد شد.

محیط زیست و کیفیت منابع آب دغدغه های مهم

رئیس هیئت مدیره شرکت سهامی آب منطقه ای یزد همچنین اظهارداشت: ۸۰ واحد آلاینده شناسایی و اقدامات سازمانی و فراسازمانی جهت رفع آلودگی انجام شد.

محجوبی با اشاره به پایش کیفیت ۱۰۰ منبع آب شرب در سطح استان، خاطر نشان کرد: جهت آگاهی و اطلاع رسانی از آلودگی منابع آب بروشور های مختلفی در این زمینه چاپ و توزیع شده است.

رتبه برتر استان یزد در اجرای پروژه های بهره وری

مدیرعامل شرکت سهامی آب منطقه ای یزد همچنین گفت: از سال ۱۴۰۰ و همزمان با شروع دولت مردمی سیزدهم، اجرای پروژه ارتقاء بهره وری این شرکت با جدیت آغاز شد.

یزد پیشرو در اجرای بازتخصیص آب صنایع با آبهای غیرمتعارف

محجوبی در ادامه ابراز کرد: در استان یزد و به استناد بند ع تبصره ۸ قانون بودجه سال ‌ ۱۴۰۲، ۳۱ صنعت باید از آب غیرمتعارف استفاده کنند. بسیاری از این صنایع مشمول باید تا پایان شهریور سال ۱۴۰۴ از آب غیر متعارف استفاده نمایند.

محجوبی در پایان با اشاره به اینکه کلیه این اقدامات در دوران ریاست شهید خدمت انجام شده است ،شهادت آیت الله سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه را پاداش یک عمر خدمت خالصانه برای نظام دانست.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.