تاریخ انتشار : یکشنبه 30 اردیبهشت 1403 - 7:20

از ۱۶ استاد سرآمد آموزشی دانشگاه یزد تجلیل شد

از ۱۶ استاد سرآمد آموزشی دانشگاه یزد تجلیل شد
در مراسم گرامیداشت مقام استاد که با حضور استاندار یزد، جمعی از اعضای هیات علمی برگزار گردید، از ۱۶ استاد سرآمد آموزشی این دانشگاه تجلیل شد.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ استاندار یزد در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت و گرامیداشت مقام استاد گفت: اعتبارات استان یک اعتبارات محدودی است. دانشگاه به عنوان یک دستکاه ملی بودجه بگیر استانی نیست و اختصاص یک ریال از اعتبارات استانی به دستگاهی که ملی است تخلف محسوب می شود.

 

دکتر مهران فاطمی اظهار کرد: از آنجایی که منبع تحول و پیشرفت دانشگاه و آموزش و پرورش است، ما باید در سطح ملی پیگیری کنیم و اعتبارات را افزایش دهیم. دانشگاه یزد به نسبت شاخص‌ها و قدمتی که دارد در صدر تخصیص اعتبارات ملی است.

 

وی تاکید کرد: باید اقداماتی انجام داد تا دانشگاه یک درآمد پایدار داشته باشد.

 

وی همچنین در خصوص پروژه ساختمان آمفی تئاتر دانشگاه یزد نیز گفت: برای تکمیل این پروژه مبلغ بیست میلیاردتومان از سوی استانداری در نظر گرفته شده بود که این امر محقق خواهد شد.

 

استاندار یزد در خصوص بحث مسکن دانشگاهیان دانشگاه یزد نیز گفت: با پیگیری‌های مجدانه رییس دانشگاه و مسئولان استانی، زمین های این واحد دانشگاهی برای اجرای طرح مسکن ملی واگذار شد و کار طبق روال در حال انجام است. دانشگاه یزد تنها دانشگاهی است که کارسازی این امر انجام شده است و مقرر شده ۵ هزار واحد مسکونی در مرغوبترین زمین به دانشگاهیان تعلق گیرد و این اتفاق بزرگ،‌ نشدنی و مبارکی بود که با پیگیری رییس دانشگاه یزد انجام شد.

 

دکتر فاطمی در مورد مساله جاده گازی نیز اظهار کرد: در این مورد ملاک همان چیزی است که تعهد شده و هیچ کس از آن حق تخطی ندارد و طبیعتا اگر تخطی اتفاق افتد قطعا برخورد خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد حق دانشگاه تضییع شود.

 

رییس دانشگاه یزد نیز در این مراسم ضمن تبریک دهه کرامت و روز معلم، یاد و خاطره استادان و دانشجویان فقید دانشگاه را گرامی داشت و گفت: مرحومان دکتر هاشم‌زاده و حجت‌الاسلام موسوی‌زاده از اساتید فقید دانشگاه یزد بودند که اخیرا به دیار باقی شتافتند. آنها از سرمایه‌های دانشگاه بودند و حق زیادی بر گردن دانشگاه داشتند که برای آنان آرزوی رحمت و مغفرت داریم.

 

دکتر عباس کلانتری در ادامه با اشاره به اینکه استادان از مهمترین ارکان دانشگاه هستند گفت: ارتقای دانشگاه در رتبه‌بندی‌های مختلف حاصل زحمات شما است. استادان نقش اساسی در ارتقای سطح علمی دانشگاه دارند و باعث افتخار ماست که دانشگاه یزد روزبه‌روز پله‌های ترقی را طی می‌کند.

 

وی افزود: ما مسئولان وظیفه داریم که که مسائل حقوقی، معیشتی، کمبود امکانات و تجهیزات را برطرف کنیم. خوشبختانه تجهیزات آزمایشگاه‌ها تاحدودی خریداری شده است و به تدریج با همکای و همدلی خوبی که بین معاونت‌ها وجود دارد امسال اکثر آزمایشگاه‌ها را ارتقاء خواهیم داد.

 

وی درخصوص بحث مسکن دانشگاهیان گفت: با حمایت استاندار یزد و همراهی شما استادان، بخشی از زمین‌ها به اعضای هیات علمی اختصاص یافته است. این یک برنامه کشوری است و در راستای تفاهم‌نامه بین سه وزارت خانه در حال انجام است.

 

وی همچنین در خصوص انتخاب سرآمدان آموزشی دانشگاه یزد توسط دفتر نظارت، ارزیابی و تضمین کیفیت دانشگاه گفت: استادانی که به عنوان سرآمد آموزشی معرفی شده‌اند در چهار شاخص کیفیت آموزشی، آموزش پژوهی، شاگردپروری و فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نسبت به دیگر استادان سرآمد بودند.

 

وی تصریح کرد: در مراسم امشب از ۱۶ استاد سرآمد در بین ۴۸۰ عضو هیات علمی دانشگاه یزد تجلیل خواهد شد. از بین ۱۶ استاد سرآمد، نیز یک عضو هیات علمی به عنوان استاد نمونه کشوری به وزارت علوم معرفی می‌شود.

 

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یزد ضمن تبریک دهه کرامت خطاب به اساتید گفت: به نظرم بهترین کلامی که در هر جلسه‌ای ارزش گفتن دارد، سفارش به یاد خدا و رعایت حقوق مردم و خدا است چرا که عاملی که قرآن بر آن پافشاری دارد و می‌تواند انسان را از انحراف از مسیر انسانیت حفظ کند تقواست، تقوا همان نیروی بازدارنده‌ای که مانند ترمز عمل می‌کند.

حجت‌الاسلام محمدحسن تولائی افزود: حضرت علی علیه السلام در نهج البلاغه در کمتر خطبه نامه‌ای است که به تقوا اشاره نکرده‌ باشند. تقوا یک قدرت معنوی است در واقع همان قدرت ترک گناه است هرچه از گناه دوری کنی به همان اندازه قدرت تقوا افزوده می‌شود انسان با تقوا در مقابل لذیذترین گناه ایستادگی می‌کند و بالعکس هر کسی که در برابر گناه سست و بی‌اراده باشد پایه ایمان و تقوای او سست‌تر می‌شود به طوری که روزی نمی‌گذرد که کاری یا شیطنتی نکند، مطلبی در فضای مجازی و عمومی ننویسد و یا مخالفتی با کسی یا چیزی نکند یا ایرادی نگیرد چون عادت کرده اگر ترک کند غمگین می‌شود.

 

مسئول نهاد رهبری افزود: مدیریت نفس و رعایت تقوا بسی مشکل است و نیاز به ممارست و تحمل دارد اگر انسان خود را به چیزی عادت داد برایش ملکه و راحت می‌شود.

وی در پایان سخنان خود گفت: ما استادان باید توجه داشته باشیم که سوای اینکه چه درسی به دانشجو می‌دهیم مبادا در صورتی که آگاهی کافی را نداریم مطلبی که ایجاد تردید خصوصا در مسائل اعتقادی کند بر زبان جاری کنیم، چه بسا با یک حرف یا یک رفتار گمراه شود. جایگاه اساتید در نظر خدای سبحان خیلی رفیع و با عظمت است و نکند که با حرف ما انحرافی اتفاق بیافتد.

دکتر محمد مظلوم نیز به عنوان نماینده اعضای هیات علمی دانشگاه یزد در این مراسم طی سخنانی مسائل و دغدغه‌های دانشگاه را مطرح و توقعات و درخواست‌های اعضای هیات علمی را به استاندار یزد منتقل کرد.

 

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از ۱۶ استاد سرآمد آموزشی دانشگاه یزد تجلیل شد.

 

اسامی استادان سرآمد بدین شرح است:

 

-دکتر عباس عسکری، عضو هیات علمی دانشکده علوم اجتماعی

 

-حجت‌الاسلام دکتر محمدتقی گل‌محمدی عضو هیات علمی دانشکده الهیات

 

-دکتر نفیسه رییسی عضو هیات علمی دانشکده زبان و ادبیات

 

-دکتر فهیمه دهقانی عضو هیات علمی دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی

 

-دکتر کمال امیدوار عضو هیات علمی گروه جغرافیا

 

-دکتر سیدمحمود زنجیرچی عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد، مدیریت و حسابداری

 

-دکتر بیژن دواز عضو هیات علمی دانشکده علوم ریاضی

 

-دکتر محمدعلی حداد عضو هیات علمی دانشکده فیزیک

 

-دکتر محمدمهدی حیدری عضو هیات علمی گروه زیست‌شناسی

 

– دکتر امیر سیف‌الدینی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی معدن و متالورژی

 

-دکتر محمدرضا میرجلیلی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی عمران

 

-دکتر مهدی یزدیان دهکردی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی کامپیوتر

 

-دکتر حمیدرضا ابوطالبی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی برق

 

-دکتر امین‌الدین حاجی عضو هیات علمی دانشکده مهندسی نساجی

 

-دکتر حسن حسینی نسب عضو هیات علمی گروه مهندسی صنایع

 

-دکتر حمید سودایی‌زاده عضو هیات علمی دانشکده منابع طبیعی و کویرشناسی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.