تاریخ انتشار : چهارشنبه 19 اردیبهشت 1403 - 23:51

خبرنگار:علیرضا مهران پور/ سردبیر:علیرضا مهران پور

جوابیه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در پی اظهارات رییس شورای شهر بهاباد

جوابیه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در پی اظهارات رییس شورای شهر بهاباد
پیرو انتقادات رییس شورای شهر بهاباد در خصوص عدم کیفیت و کارآیی دستگاه سی تی اسکن اهدایی، دانشگاه علوم پزشکی یزد نکاتی را بیان کرد.

یزد _ پایگاه خبری رویداد ایساتیس

نمونه دستگاه نصب شده در بیمارستان حکیم بهابادی، در مراکز درمانی دولتی مرکز استان از جمله مرکز پرتو درمانی شهید رمضانزاده جهت درمان بیماران سرطانی که نیاز به دقت بالایی هم دارد در حال استفاده است.

 

نمونه دیگر این دستگاه در شهرستان بافق، جهت ارائه خدمت به مراجعه کنندگان در حال استفاده است.

 

استاندارد بودن دستگاه و تست کیفیت سنجی و دقت تصاویر آن،توسط کارشناسان خبره و متخصصین رادیولوژی و فوق تخصص ریه،بررسی و تایید شده و پس از این اقدام، نصب دستگاه صورت گرفته است.

 

این دستگاه می تواند نیازهای تصاویر سی تی اسکن مورد نیاز مردم شهرستان بهاباد و مناطق اطراف را کاملا برطرف نماید.

 

بنابر مواردی که عنوان شد، اظهارات غیر تخصصی و غیر کارشناسانه همراه با الفاظ توهین آمیز مصداق بارز تشویش اذهان عمومی بوده که منجر به بی اعتمادی نسبت به کادر زحمتکش بیمارستان بهابادی و ایجاد دلسردی مردم و عدم رضایت از خدمات رو به پیشرفت درمانی دولت مردمی در مناطق محروم و کمتر برخوردار می باشد.

 

لذا هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد به جهت دفاع از حقوق مردم و دفاع از بهبود خدمات درمانی در بیمارستان بهاباد،مجمع را ترک کردند.

 

مردم عزیز شهرستان مطمئن باشند دانشگاه در صدد است تا با توجه به نیازهای مردمی،خدمات مطلوبی را در این شهرستان ارائه کند و اجازه نخواهد داد افراد غیرمتخصص موجب هدررفت بیت المال در آن شهرستان شوند.

 

معاون درمان دانشگاه:

 

ارتقای خدمات درمانی در شهرستان بهاباد/ افزایش ضریب اشغال تخت بیمارستان حکیم بهابادی

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد:

 

هیئت رییسه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در راستای اهمیت به ارتقای بهداشت و درمان شهرستان بهاباد،افتتاح مرکز سی تی اسکن، بازدید از مراحل بهسازی اتاق های عمل بیمارستان، تصمیم گیری در خصوص راه اندازی هر چه سریعتر سی سی یو و شرکت در مجمع سلامت شهرستان در بهاباد حضور یافت.

 

دکتر سید کاظم رضوی :

 

از یکسال گذشته با توجه به اهمیت افزایش سطح خدمات درمانی در این بیمارستان، اقداماتی نظیر افزایش تعداد پزشکان متخصصان به هشت نفر (شامل سه متخصص داخلی،دو متخصص اطفال،یک متخصص قلب،یک متخصص رادیولوژی و یک متخصص زنان و زایمان) در این مرکز صورت گرفته است.

 

ضمنا طی یک سال گذشته به دلیل افزایش کمی و کیفی خدمات تخصصی ودرمانی، استقبال همشهریان بهابادی از بخش های بستری اطفال و داخلی قابل توجه بوده است به طوری که تعداد بستری بخش اطفال در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ بیش از دو برابر و بستری بخش داخلی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ حدود چهل درصد افزایش داشته است.

 

ضریب اشغال تخت بیمارستان هم به حدود دو برابر افزایش یافته است.

 

پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی ساختمان مکانیزه امحای زباله، شروع عملیات احداث چهار محل زیست پزشک و بهسازی فضای مناسب اتاق عمل های بیمارستان و صدور مجوز و پیگیری آغاز عملیات احداث بخش دیالیز به همت خیر از جمله اقدامات صورت گرفته برای این مرکز درمانی جهت ارائه خدمت به مردم می باشد.

 

شهرستان بهاباد با توجه به سطح بندی خدمات بیمارستانی براساس جمعیت تحت پوشش و طبق قوانین وزارت بهداشت، مجوز سی تی اسکن نداشته است اما با توجه به تاکید ریاست دانشگاه و سیاست محرومیت زدایی،اقدامات لازم در خصوص اخذ مجوز نصب دستگاه سی تی اسکن اهدایی انجام شد.

 

هزینه زیرساخت راه اندازی این دستگاه،به قیمت فعلی،۲۰ میلیارد تومان می باشد که از منابع دولتی پرداخت شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.