تاریخ انتشار : سه شنبه 28 فروردین 1403 - 20:45

خبرنگار:علیرضا مهران پور/ سردبیر:علیرضا مهران پور

برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان صنعت

برگزاری جشن فارغ التحصیلی دانشجویان صنعت
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از برگزاری اولین گروه از دانشجویانی که ۷۰ درصد واحدهای خود را در صنعت گذرانده و فارغ التحصیل شده‌اند خبر داد

به گزارش رویداد ایساتیس؛دکتر محمدرضا دهقانی اشکذری در جمع تشکل‌های دانشجویی گفت: گروه‌های دانشجویی محلی برای تمرین مدیریت و آماده شدن برای تصدی پست‌های بالاتر است. شما دانشجویان، جوان و دارای ذهن خلاق و نقد منصفانه هستید و می‌توانید، ایرادات مجموعه را به مدیریت‌های بالاتر انتقال دهید.

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد هدف‌ها را در دو نوع بلند مدت، کوتاه مدت برشمرد و گفت: از چند سال قبل در چله دوم انقلاب، برنامه ۵ ساله با ۳۰۰ شاخص در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و ورزشی را شروع کردیم و سعی داریم امسال این برنامه‌ها را با جدیت بیشتر پیگیری کنیم.

 

دکتر دهقانی اشکذری سیاست دانشگاه را در کاهش تصدی گری دانست و گفت: حضور در تشکل‌های دانشجویی فرصت مغتنمی است که در نوآوری پیش قدم باشید. اگر امسال را مانند سال گذشته فعالیت داشته باشید، مطمئن باشید درجا زده و به جایی نخواهید رسید.

 

وی با اشاره به اهمیت هم‌افزایی بین دانشجویان اذعان کرد: بسیج، هیئت‌ها و انجمن‌های فرهنگی و علمی با ساختار وحدتی که داشتند، بسیار موفق بوده‌اند. مبنا یکی شدن نیست، بلکه کثرت در عین وحدت و وحدت در عین کثرت است. با رقابت سالم می‌توانید حرکت کرده و به جایگاه مطلوبی برسید.

 

دکتر دهقانی اشکذری افزود: دانشگاهی اثرگذار است، که در مسیر حل مشکلات مجموعه خود، پویا و اثرگذار باشد و تنها با داشتن دانش‌نظری نمی توان رسالت خویش را انجام داد.

 

وی ادامه داد: در حوزه تربیت نیروی ماهر توانستیم با ۳۰۰ دانشجوی بورسیه صنعت کاشی، در کنار یادگیری دروس تئوری، انتقال مهارت را داشته باشیم. امسال جشن فارغ التحصیلی دانشجویانی که ۷۰ درصد واحد خود را در صنعت گذرانده اند در مجتمع کاشی ایفا سرام خواهیم داشت.

 

کارآفرین برتر استان یزد حجم فعالیت‌های دانشجویی در سال گذشته را خوب برشمرد و گفت: با فضای سنگین حاکم در کشور، انتخابات و تبلیغات در فضای مجازی، دانشجویان مشارکت خوبی را در انتخابات مجلس شورای اسلامی رقم زدند.

 

وی افزود: در حوزه درآمدها، به دنبال کاهش وابستگی به شهریه دانشجو هستیم و در سال قبل، استخر پرورش ماهی و نیروگاه برق خورشیدی در اشکذر، مجتمع گردشگری علمی در واحد تفت و کارگاه دوخت لباس در دانشگاه آزاد اسلامی خاتم را ایجاد کردیم و طرح‌های درآمدزایی دیگری را در سال پیش رو افتتاح خواهیم کرد.

 

دکترهادی حیدری‌نیا معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد سیاست دانشگاه در دوره معاونت فرهنگی دانشجویی دکتر فرزاد جهان‌بین را کاهش تصدی گری و حمایت از تشکل های دانشجویی بسیج، انجمن علمی و انجمن دانشجویی و هیئت‌ها دانست و متذکر شد: در دانشگاه آزاد اسلامی، اگر حوزه‌ای خود عملگرا باشد، ضعف برای مجموعه تلقی خواهد شد. باید در بسیاری از موارد کارها را به دانشجویان واگذار کرد.

 

در ادامه این نشست، جمعی از نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یزد به ارائه نظرات و مطالبات خود پرداختند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.