تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1403 - 11:39

خبرنگار:علیرضا مهران پور/ سردبیر:علیرضا مهران پور

در یزدِنوین به مفهوم واقعی به دنبال ایجاد تحول در استان هستیم

در یزدِنوین به مفهوم واقعی به دنبال ایجاد تحول در استان هستیم
رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی یزد گفت:در برنامه تحولی یزدِنوین به مفهوم واقعی به دنبال ایجاد تحول در استان هستیم.

به گزارش رویداد ایساتیس؛مجید دهقانی‌زاده در این نشست با اشاره به تدوین برنامه‌تحولی به عنوان کار ویژه دولت سیزدهم و تیم مدیریتی استان، بیان داشت: ما در استان موظف بودیم پس از ابلاغ برنامه تحولی یزدِنوین، به صورت مستمر آن را رصد و پایش کنیم و میزان پیشرفت برنامه‌ها را به اطلاع مردم برسانیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با بیان اینکه عملیاتی کردن برنامه تحولی یزدِنوین اقدام آسانی نیست و سختی‌های و موانع خاص خود را دارد، اظهار داشت: برنامه تحولی یعنی اینکه باید از مدار روز مرّگی خارج شد و اقدامات نشدنی و سختی را پیگیری کرد تا اتفاقات و دستاوردهای بزرگی رقم زده شود.

دهقانی‌زاده با ابراز تاسف از اینکه در برخی محورها ۱۵گانه برنامه‌تحولی یزدِنوین علی‌رغم تلاش‌ها و اقدامات زیادی که صورت گرفته همچنان از هدف مدنظر فاصله داریم، گفت: این جزء افتخارات گزارش ما هست که در این برنامه به دنبال آمارسازی و ارایه گزارش نبوده‌ایم و به مفهوم واقعی به دنبال ایجاد تحول در استان هستیم.

وی با تاکید بر اینکه، عقب‌ماندگی‌ها و موانع سد راه برخی از پروژه‌های یزدِنوین به صورت خاص در حال رصد و بررسی است، خاطر نشان کرد: در سال جدید با تمرکز بر روی این مباحث، امیدواریم تا پایان سال اتفاقات بزرگی برای استان در این حوزه صورت گیرد.

دبیر شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یکی از اهداف برنامه‌تحولی یزدِنوین را تحقق تعدادی طرح و پروژه برشمرد و افزود: هدف مهم دیگر این برنامه ایجاد روحیه تحولی، خلاقیت، ابتکار عمل و استفاده از ظرفیت نخبگانی و تحول خواهی استان بود تا بدنه جامعه در کنار دولت به این مهم نائل شونند و با همکاری و کمک هم، آینده بهتری برای یزد عزیز فراهم کنند.

به گفته دهقانی‌زاده، این هدف از سایر اهداف این برنامه برای استان و تیم مدیریتی یزد اولی‌تر و در درجه بالاتری قرار داشت.

وی با ابراز خرسندی از شکل‌گیری رسمی مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان طی یکسال گذشته، آن را محلی برای ارجاع ایده‌پردازان و نخبگان معرفی کرد و گفت: کنترل و پایش برنامه تحولی یزد‌ِنوین از وظایف این مرکز است و موضوعات متعددی نیز در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری در مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان در حال شکل گرفتن است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار سال جدید تحت عنوان “جهش تولید با مشارکت مردم” و تحقق آن در استان، بیان داشت: محورهای ۱۵‌گانه برنامه‌تحولی یزدِنوین بستر ساز و یا خود عامل جهش تولید در استان هستند.

دهقانی‌زاده با تاکید براینکه این محورها مبتنی بر مزیت‌های استان بوده و در تحقق شعار سال نقش مهمی دارند، افزود: اگر تیم مدیریتی استان تمرکز خاصی بر روی این مسائل داشته باشد ضمن عملیاتی شدن این پروژه‌ها، شعار سال نیز به آسانی تحقق خواهد یافت.

به گفته وی، برنامه تحولی یزدِنوین مبتنی بر سند آمایش استان طراحی شده و در آن تمامی ملاحظات محیط‌زیستی، اجتماعی و فرهنگی استان یزد نیز مدنظر قرار گرفته است.

شایان ذکر است؛ در این نشست اکرم فداکار مسئول مرکز راهبردی پیشرفت و عدالت استان نیز به ارایه گزارشی از فعالیت‌های یکساله این مرکز و خروجی‌های بدست آمده از کنترل و پایش برنامه‌تحولی یزدِ نوین پرداخت و گفت: این برنامه مشتمل بر ۱۵ محور است که دو محور نیز در دست تدوین هست و مجموع پروژه‌های برنامه تحولی یزدِ نوین، ۱۸۸ پروژه و شامل ۹۱۰ فعالیت است که ۷۶ نهاد و دستگاه را در استان درگیر کرده است.

لازم به ذکر است؛ در پایان این نشست از سوی استاندار یزد به واسطه اقدامات برجسته رییس و معاون آمار و اطلاعات سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، تنی چند از مدیران فعال در تدوین و عملیاتی کردن برنامه تحولی یزدِ نوین و تیم مستقر در مرکز راهبری پیشرفت و عدالت استان در پایش و کنترل این برنامه با اهداء لوح سپاسی تشکر و قدردانی کرد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.