تاریخ انتشار : دوشنبه 27 شهریور 1402 - 18:58

خبرنگار:علیرضا مهران پور/سردبیر:علیرضا مهران پور

آینده هر کشوری در آموزش و پرورش کنونی آن قابل مشاهده است

آینده هر کشوری در آموزش و پرورش کنونی آن قابل مشاهده است
معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان گفت: دانشگاه فرهنگیان از مهرماه موظف به تربیت دانشجویانی توانمند در ساحتهای شش گانه آموزش و پرورش است.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با بیان این که آینده هر کشوری را می‌توان در آموزش و پرورش کنونی آن مشاهده کرد، گفت: دانشگاه فرهنگیان از مهرماه امسال موظف به تربیت دانشجویانی توانمند در ساحتهای شش گانه آموزش و پرورش است.

 

حجت الاسلام «محمدتقی مبشری» در مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه فرهنگیان استان یزد که در تالار فرهنگیان این شهر برگزار شد، ضمن قدردانی از خدمات دهقان منشادی در مدت تصدی وی در سمت ریاست دانشگاه فرهنگیان یزد، گفت: دانشگاه فرهنگیان از مهرماه امسال موظف به تربیت دانشجویانی توانمند در ساحتهای شش گانه آموزش و پرورش است.

 

وی با اشاره به اهتمام ویژه دانشگاه فرهنگیان به موضوع قران، گفت: کسب افتخار دانشگاه فرهنگیان در جشنواره‌های فرهنگی قرانی کشور به رغم تعداد اندک دانشجویان در قیاس با سایر بخشها بیانگر ظرفیت بالای این دانشگاه در حوزههای دینی و قرانی است.

 

مبشری همچنین از توجه خاص دانشگاه فرهنگیان به بحث صحیفه سجادیه و نهج البلاغه خبر داد و گفت: پارسال برای هر کانون قران و عترت در دانشگاه‌ فرهنگیان استانها مبلغ ۲۰ میلیون تومان به منظور توانمندسازی دانشجویان در بخش قران تخصیص یافت که البته کافی نیست و همتی مضاعف می‌طلبد که دانشجویان را در حوزه قران، نهج ابلاغه و صحیفه و نماز تقویت کنیم.

 

وی همچنین با تاکید بر این که معلمان آموزش دیده دانشگاه فرهنیگان باید در زمینه‌های مختلف به ویژه در بصیرت سیاسی دارای مهارت باشند، از ابلاغ آیین نامه و دستورالعمل آموزشی در این باره به استانها برای سال جدید تحصیلی خبر داد و از مسئولان استانها خواست تا حمایت های لازم را برای تحقق برنامه‎های دانشگاه فرهنگیان داشته باشند.

 

مبشری در پایان نیز با بیان این که آینده هر جامعه و کشوری را باید در آموزش و پرورش کنونی آن جامعه دید، تاکید کرد: باید آینده کشورمان را از هم اکنون مورد توجه داشته باشیم و آن را از حالا رقم بزنیم.

 

استاندار یزد نیز دانشگاه فرهنگیان را قلب تپنده آموزش و پرورش خواندگفت: احیای دانشگاه فرهنگیان یعنی احیای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش لذا هر چه به این دانشگاه توجه داشته باشیم، قطعاً در تحقق سند تحول موثر واقع خواهد شد.

 

«مهران فاطمی»ضمن بیان این مطلب، گفت: قطعاً تربیت معلم از تربیت فردی دانشمند به مراتب سخت‌تر است لذا علی رغم دشواری وظیفه دانشگاه فرهنگیان، امیدواریم که این دانشگاه به جایگاهی برسد که عضویت در هیات علمی آن برای هر فردی آرزو و افتخار شود.

 

وی ضمن قدردانی از خدمات دهقان منشادی رئیس سابق دانشگاه فرهنگیان یزد، کریمی زارچی را فردی انقلابی و پرورش یافته در خانواده فرهنگی و دارای کارنامه مشتمل بر فعالیتهای فرهنگی و اجرایی خواند و گفت: امیدواریم با توجه به تجربیات و توانایی‌های رئیس جدید دانشگاه و همکاری همه اعضا شاهد نقطه تحول و عطفی در دانشگاه فرهنگیان یزد باشیم.

 

استاندار همچنین خواستار در اولویت قرار گرفتن ایجاد پردیس جامع دانشگاه فرهنگیان برای فراهم کردن فضایی در شان دانشجویان این دانشگاه شد.

 

فاطمی در مورد انتقاداتی که راجع به این تغییر و تحول در دانشگاه فرهنگیان یزد وجود داشت نیز گفت: انتصابات روالی دارد و استان تنها پیشنهاد دهنده گزینه‌هاست و تعیین کننده نهایی، کمیته انتصابات ان مجموعه است.

 

استاندار با بیان این که متاسفانه بدنه هیات علمی دانشگاه فرهنگیان متناسب با برنامه‌ای توسعه‌ای دیده شده برای آن فقیرتر از دیگر دانشگاه‌هاست که باید جبران شود،‌ افزود: از بدنه اعضای هیات علمی خود دانشگاه نیز گزینه‌هایی از سوی استان به کمیته انتصابات معرفی شدند ولی کمیته مذکور نپذیرفتند و در نهایت با بررسی دقیق خود به انتصاب دکتر کریمی رسیدند

 

گفتنی است؛ در این مراسم ضمن معرفی «علی اکبر کریمی زارچی» به عنوان رییس دانشگاه فرهنگیان یزد، از خدمات «منصور دهقان منشادی» رئیس سابق این دانشگاه تقدیر شد

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.