تاریخ انتشار : سه شنبه 2 خرداد 1402 - 12:44

خبرنگار:بهناز عسکری/سردبیر:علیرضا مهران پور

بازدید از ظرفیت های دهیاری های اردکان

بازدید از ظرفیت های دهیاری های اردکان
معاون اموردهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از ظرفیت های دهیاری های اردکان بازدید کرد

 

به گزارش رویداد ایساتیس؛  کارخانه آهک، مجتمع باربری دهیاری ها و نیروگاه برق سرو ازجمله مکان هایی بود که معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری و دهیاری های کشور از آنها بازدید کردند .

معاون امور دهیاری های سازمان شهرداری ها ودهیاری های کشور در این بازدید گفت : براساس برنامه های تحولی که سازمان شهرداری و دهیاری ها درسال جدید دارد؛ سیاست های دولت و نظام برای توسعه مشارکت های مردمی و توجه جدی به روستاها و سکونت گاه های روستایی برای ماندگاری و خدمات بهتر به آنها و زمینه سازی برای مهاجرت معکوس برای بازگشت کسانی که روستاها را ترک و به شهر ها و حواشی شهرها رفته اند این سفرها را انجام می دهیم .

ملانوری با بیان اینکه برنامه های تحولی خوبی را درسازمان ،تدوین و براساس آن اقدامات می کنیم افزود : یکی از این برنامه ها فعال سازی تعاونی های دهیاری های کشور است.

وی با اشاره به اینکه درسال های گذشته نهاد شورا های اسلامی در روستا و نهاد دهیاری را بعنوان حاکمیت و اداره روستا شکل دادیم گفت : امروز مجوز راه اندازی ۳۸ هزار دهیاری را درکشور صادر کردیم ؛ برای اینکه منابع موجود در دهیاری ها را تجمیع و انرژی بیشتری و ایجاد سرمایه گذاری بهتری داشته باشیم تا از این منابع بهره وری بیشتری را شاهد باشیم.

معاون اموردهیاری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تصریح کرد : درحال حاضر ۹۰۰ شرکت تعاونی دهیاری ها در کشور راه اندازی شده است که بخشی از آنها فعالترند و درسال جدید درقالب برنامه تحولی ، فعال سازی این شرکت ها را درکشور در دستور کار قرار دادیم تا بتوانند خدمات مناسب به دهیاری های عضو خود بدهند و هم درآمد پایدار که مجلس شورای اسلامی در ۱۴۰۱ تصویب کرده است برای خود ایجاد کنند و دهیاری ها را درقالب این قانون به منابع درآمدی پایدار برسند و باعث توانمندی روستائیان هم بشوند .

ملانوری در ادامه استان یزد را از استان های شاخص و فعال درحوزه شرکت های تعاونی خواند و گفت : ۱۶ شرکت تعاونی دهیاری ها در استان یزد فعالیت دارند که دراین سفر ، زمین های فعال سازی تعاونی ها و معرفی تعاونی های برتر کشور و تجلیل از تعاونی های استان یزد و راهکارهای درآمد پایدار و توانمندسازی روستائیان را بررسی می کنیم .

وی افزود : امیدواریم زمینه های قانونی که می توان به دهیاری ها درقالب توزیع اعتبارات و ماشین آلات خدماتی و عمرآنی و اعطای تسهیلات بانکی برای طرح های درآمد زا و خرید ماشین آلات مساعدت کرد کمک کنیم تا درکشور با اقدام تحولی و توسعه خاص در روستاهای کشور با حکمرانی جدید روستایی توسط دهیاری ها را شاهد باشیم .

برچسب ها : ،

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.