تاریخ انتشار : شنبه 30 اردیبهشت 1402 - 16:08

خبرنگار:بهناز عسکری/سردبیر:علیرضا مهران پور

اجرای جشن دخترانه با حضور ۷۰۰ دختر عضو کانون های مساجد در آغاز دهه کرامت

اجرای جشن دخترانه با حضور ۷۰۰ دختر عضو کانون های مساجد در آغاز دهه کرامت
اجرای جشن دخترانه با حضور 700 دختر عضو کانون های مساجد در آغاز دهه کرامت/ برگزاری طرح طراوت در 50 مسجد شهر یزد

 

به گزارش رویداد ایساتیس محسن رستگاری در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه استان یزد با اشاره به فعالیت های ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان بیان کرد: ما در استان تعداد ۸۵۹ کانون فرهنگی هنری داریم که ۳۶۸ کانون در شهر یزد قرار دارند.

رستگاری گفت: هدف ما در کانون های مساجد احیای کارکردهای مسجد است که سعی کرده ایم با فعالیت های فرهنگی و هنری در بستر مساجد در جهت جوانان و نوجوانان به مساجد گام برداریم.

وی ضمن گرامیداشت آغاز دهه کرامت و همچنین برنامه های ستاد استان بیان کرد: ستاد هماهنگی کانون های مساجد استان یزد همزمان با آغاز دهه کرامت ویژه برنامه های مختلفی را در سطح کانون ها و مساجد برگزار می کند که مهترین برنامه نیز جشن « دختران با طراوت» با حضور ۷۰۰ نفر از دختران عضو کانون های مساجد استان در محل سالن اجتماعات دانشکده حضرت رقیه (س) یزد است.

دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان یزد افزود: با توجه به این که مدیر ستاد کانون های مساجد استان به عنوان دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت دهه کرامت استان نیز است وظیفه هماهنگی برنامه های این دهه را نیز بر عهده دارد که تاکنون نیز جلساتی را با حضور دستگاه های عضو و فرهنگی استان برگزار کرده است و هر کدام از دستگاه ها نیز ویژه برنامه های مختلفی را در این دهه برگزار می کنند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: حضور خدام بارگاه رضوی و همچنین خدام حرم حضرت معصومه
(س) در استان و اجرای ویژه برنامه های فرهنگی از جمله این برنامه ها است که تمامی استان را تحت پوشش خود قرار می دهد.

رستگاری ادامه داد: همچنین برنامه های این ستاد در قالب های مختلف برگزار می شود که اجرای طرح « مساجد پایگاه قرآنی» از جمله این طرح ها است که تعداد ۱۸۰ مسجد تاکنون برای اجرای کسی تلاوت در مساجد به صورت هفتگی اعلام آمادگی کرده اند و امیدواریم بتوانیم همچون طرح قرآنی « تلاوت نور» در مساجد به صورت همگانی اجرا کنیم.

وی بیان کرد: ارجای طرح قرآنی مدهامتان نیز به عنوان طرح های دیگر ما است که در سطح کانون های مساجد کشور برگزار می کنیم و خوشختانه تاکنون ۱۵ دوره از آن برگزار شده است و هم اکنون نیز شانزدهمین دوره آن در حال برگزاری است.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد ادامه داد: این دوره از مسابقات در دور گروه خواهران و برادران به صورت مجازی و حضوری برگزار می شود و برگزیدگان به مرحله کشوری اعزام می شوند و در پایان نیز برگزیدگان به مسابقات قرآنی اوقاف معرفی می شوند .

رستگاری ادامه داد: طرح استانی طراوت نیز از جمله طرح های دیگر ما است که به صورت استانی و با همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری یزد برگزار می شود و فاز اول و دوم آن اجرا شده است و امسال نیز فاز سوم آن اجرا می شود.

وی گفت: این طرح با هدف احیای کارکردهای مساجد به اجرای فعالیت های فرهنگی و هنری با محوریت مساجد می پردازند و امسال نیز در فاز دوم آن تعداد ۵۰ مسجد درگیر بودند بسیاری از فعالیت های فرهنگی و هنری را با حضور نوجوانان ۱۳ تا ۱۶ سال برگزار کردند.

سرپرست ستاد هماهنگی کانون های مساجد یزد بیان کرد: امیدواریم بتوانیم در فازهای بعدی با همکاری دستگاه های فرهنگی به ویژه سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد تعداد مساجد را افزایش دهیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.