تاریخ انتشار : شنبه 26 فروردین 1402 - 10:09

خبرنگار: بهناز عسکری /سردبیر: علیرضامهران پور

ضرورت تعیین تکلیف پروژه تجاری، اداری و مسکونی واقع در میدان امام حسین (ع)

ضرورت تعیین تکلیف پروژه تجاری، اداری و مسکونی واقع در میدان امام حسین (ع)
پروژه تجاری، اداری و مسکونی واقع در میدان امام حسین (ع)باید به زودی تعیین تکلیف شود

به گزارش رویداد ایساتیس؛ رییس کمیسیون حمل‌ونقل و آمدوشد شورای اسلامی شهر یزد در یکصد و بیست و ششمین جلسه علنی شورا گفت: وقفه در پروژه مجتمع تجاری، اداری و مسکونی واقع در میدان امام حسین (ع) و مسدود کردن معبر در مدت طولانی باعث نارضایتی شهروندان شده است.
مجید تجملیان ادامه داد: پروژه مجتمع تجاری، اداری و مسکونی واقع در ضلع شمال شرقی میدان مدت طولانی است که آغاز و گود برداری آن انجام شده، اما مدت زمان زیادی است که به دلایل متعددی عملیات اجرایی آن متوقف شده است که در نتیجه شهرداری برای حفظ امنیت عابرین و خودروها به دلیل احتمال ریزش گود پروژه، مسیر خودروها و عابران پیاده در راستگرد بلوار دانشجو به بلوار شهید بهشتی را مسدود کرده است.
به گفته وی اواخر سال گذشته حوزه ترافیک شهرداری برای کاهش بار ترافیک در میدان امام حسین (ع) راستگرد سواره را از مسدودی خارج کرد اما اکنون مسیر معبر پیاده رو باز نیست و عابرین برای تردد با مشکلاتی روبرو هستند‌. عابرین پیاده مجبورند به دل انسداد پیاده‌رو در بخش راستگرد مذکور، وارد بخش سواره‌رو در راستگرد شوند که با توجه به عدم دید کافی برای رانندگان احتمال بروز تصادف و خطر جانی برای عابرین را بالا می‌برد.
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و آمدوشد شورای اسلامی شهر یزد افزود: برخی این سد معبر را به دلیل حفظ امنیت جانی مردم برای جلوگیری از خطرات احتمالی لازم می‌دانند در حالی که با توجه به بند ۱۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری، مکلف است مواردی که در سطح شهر خطری برای شهروندان دارد را رفع خطر کند، نه آنکه خود عاملی برای سدمعبر باشد.
تجملیان افزود: در کمیسیون حمل‌ و نقل و آمدو شد شورا در خصوص این موضوع بحث و گفت‌وگو شد و جمع‌بندی اعضای کمیسیون آن شد که مطابق مفاد قانون شهرداری در راستای حل این مسئله، مسئولیت جلوگیری و رفع سد معبر، همچنین رفع خطر از این گود بر عهده شهرداری است.
وی تاکید کرد: برای حل این موضوع در کمیسیون حمل‌ و نقل و آمد و شد مصوبه‌ای با سه بخشی تنظیم شد؛ با این مضمون که شهرداری در مرحله اول برای تعیین تکلیف این موضوع موظف است با حضور و بررسی کارشناس یا هیئتی از کارشناسان رسمی تعیین نماید که آیا خودروها و عابرین پیاده در صورت باز شدن معابر اطراف این گود و تردد سواره و پیاده در آنها در معرض خطر هستند یا خیر؟ اگر مطابق نظر کارشناسان رسمی هیچگونه خطری شهروندان را تهدید نمی‌کند پیاده رو و معبر سواره بطور کامل برای تردد باز شود؛ و اگر خطر دارد در مرحله دوم شهرداری مکلف است به سرمایه گذار اخطار داده و مدت دو هفته ای را برای رفع خطر تعیین نماید.
وی گفت:چنانچه شهرداری این اخطار را به سرمایه‌گذار بدهد اما به هر دلیلی سرمایه گذار اقدام به رفع خطر ننماید، شهرداری مکلف است در مرحله سوم از دادستانی مجوز گرفته و خودش رفع خطر را به طور اصولی انجام داده و معابر سواره و پیاده‌رو به طور کامل باز گشایی شود.
رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و آمدوشد شورای اسلامی شهر یزد  تأکید کرد: این مصوبه کمیسیون حمل‌ونقل و آمدوشد صرفأ با نگاه رعایت حقوق مردم در تردد است.
این مصوبه در صحن علنی شورای اسلامی شهر مطرح شد و ضمن تأیید مصوبه، مقرر شد از منظرهای عمرانی و سرمایه‌گذاری نیز موضوع این گود و پروژه مرتبط آن در کمیسیون شهرسازی، معماری و عمران شورا با قید یک فوریت بررسی شده و پس از وصول نظر آن کمیسیون، در خصوص این پروژه و گود آن توسط شورای اسلامی شهر تعیین تکلیف شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.