مقبلی قرائی با بیان اینکه تیم زورخانه‌ای و پهلوانی یزد در دوره چهارم رقابت‌ها، قهرمان کشور شد ادامه داد: ورزشکاران ۳۱ استان در قالب هفت رشته همراه با برنامه‌های جانبی فرهنگی طبق برنامه با هم به رقابت می‌پردازند و در پایان ۵۷ نفر برگزیده و تیم‌های برتر معرفی و تجلیل می‌شوند.

وی در هکین رابطه افزود: توجه به فعالیت‌های فرهنگی و ورزشی در کنار سایر امور جزو اهداف و محور اقدامات مهم تربیتی و تامینی است که سالانه همراه با برنامه مشخص پیگیری می‌شود که تاکنون موفقیت‌های خوبی نصیب مددجویان زیرپوشش در استان شده است.

مقبلی امکانات ورزشی زندان‌های استان را در مجموع خوب ارزیابی کرد که محل زورخانه و ورزش پهلوانی در زندان مرکزی یزد ظرفیت ۴۰۰ نفر را دارد و هم‌اکنون ۱۴۶ نفر در این رشته فعال هستند و گسترش آن جزو برنامه‌های مهمی است که با جدیت پیگیری می‌شود.

مدیرکل زندان‌های و اقدامات تامینی و تربیتی یزد بیان کرد: علاوه بر ورزشکاران مرد توجه به ورزش مددجویان زن در زندان‌های استان مورد توجه است به نحوی که هم‌اکنون در هشت رشته فعال هستند و تقویت و گسترش آن جزو برنامه‌های مهمی است که پیگیری می‌شود.

مقبلی با بیان اینکه همکاری خیران در توسعه فضاهای فرهنگی و ورزشی نقش موثر دارد از تمامی فعالان این عرصه خواست تا برای گسترش برنامه‌های مورد نیاز بیش از گذشته همکاری کنند که بسیار دارای اهمیت و با جدیت آمادگی همکاری وجود دارد.

شایان ذکر است؛ در پایان این نشست خبری از پوستر مسابقات رونمایی شد.