رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یزد با توجه به اینکه این هفت استان جزء استان‌های زرخیز کشور و تامین کننده منابع پایدار کشور هستند، اظهار داشت: مساله پایدار آب این استان‌ها به عنوان یک اصل مهم در برنامه‌های این فراکسیون بوده و با جدیت در حال پیگیری است.

دهقانی‌زاده افزود: در نظر است تصمیمی در چارچوب برنامه هفتم توسعه کشور گرفته شود و با اولویت زمانی که فرآیند تعریف شده و مشخصی نیز دارد تامین آب این استان‌ها به ویژه استان یزد به عنوان یک اصل مهم ملی در این برنامه دیده و پیگیری شود.

وی در ادامه سخنان خود به پروژه‌های تحولی یزد نوین در حوزه آب اشاره کرد و آنان را جزء پروژه‌ها و اولویت‌های سخت استان دانست و گفت: هرچند عملیاتی کردن پروژه‌های تامین آب شرب پایدار استان از محل سد خرسان ۳، تامین آب مورد نیاز صنعت و کشاورزی از محل تکمیل ظرفیت خط خلیج فارس و تامین آب مورد نیاز صنعت، کشاورزی از دریای آزاد عمان نیاز به تصمیمات سخت و پیگیری‌های ویژه و خاص دارد لذا به هیچ عنوان نباید ناامید شد بلکه باید با تمام توان در تحقق آن پیش رفت.

این مقام مسئول در پایان بر گفتمان‌سازی و یافتن راه‌حل‌های میانبر برای تحقق این پروژه‌ها تاکید کرد.

شایان ذکر است؛ محمد جواد ابوالحسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد در ادامه بر عملیاتی شدن پروژه‌های حوزه آب با توجه به اهمیت موضوع تاکید کرد و خواستار بررسی خط پیشنهادی مسیر انتقال آی از محل سد خرسان ۳ به استان یزد شد.

محمد مهدی جوادیان‌زاده مسئول پیگیری‌های ویژه حوزه آب برنامه تحولی یزد نوین نیز در این نشست به ارایه گزارشی از وضع موجود و اقدامات صورت گرفته در خصوص پروژه‌ تامین آب شرب پایدار استان از محل سد خرسان ۳ پرداخت.