تاریخ انتشار : شنبه 13 آذر 1400 - 10:35

یزدی ها رشک آسمانیان اند

یزدی ها رشک آسمانیان اند

رئیس بسیج رسانه کشور در پیام خود گفت: در پشت بام‌های یزد می توان از آسمان ستاره چید و مردمانش خود رشک آسمانیان‌اند. یزد را عزیز میداریم و قطعا در این راه رسانه ها نیز، همراهی خواهند کرد تا جلوه های پیشرفت، بیش از پیش در این سامان، به چشم آید و بهرئیس بسیج رسانه کشور در پیام خود گفت: در پشت بام‌های یزد می توان از آسمان ستاره چید و مردمانش خود رشک آسمانیان‌اند. یزد را عزیز میداریم و قطعا در این راه رسانه ها نیز، همراهی خواهند کرد تا جلوه های پیشرفت، بیش از پیش در این سامان، به چشم آید و به ساماندهی استعدادها و ظرفیتها بپردازد.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ ، عباس محمدیان در یادداشتی که در وصف شهر میراث جهانی یزد نگارش شده است، اظهار کرد: به محض شنیدن این کلمه سه حرفی(یزد)، یک دنیا معنا تولید می شود که یکی “دارالموئمنین” است؛ خانه مومنان. هم خانه بسیار پر معناست در ساختی هارمونیک است که در سازه ای سازگار با طبیعت، چشم را می نوازد و دل را به آرامش می‌رساند و مومن را هم بسامدی معنایی در برگرفته است.

معنایی که در یک تعریفِ به شکوه رسیده می شود شهید که در تقدیر یزد، چهار هزار بار تکرار شده است و به هر تکرار، معنایی نو آفریده است.

محمد منتظر قائم اولین شهید مبارزه با آمریکا، استکبار ستیزی را به خون معنا کرده است. یک جلوه دیگرش می شود مجاهد که به تعداد رزمندگان این دیار، ماندگار شده است و باز چون مجتهد معنا کنیم مومن را در یزد به نامی می‌رسیم که سلسله جنبان حوزه فخیمه قم. به حضرت آیت الله العظمی حائری یزدی که جهان علم و معرفت را قله ای رفیع است.

وی افزود: در این دیار آیت الله صدوقی را جلودار نماز مردمان دیدیم که با شهادت، محراب را جانی تازه بخشید و آیت الله روح الله خاتمی که اخلاق را معلم بود. فرخی یزدی (شاعر و مشروطه خواه) آوازه بلند مردی و مردانگی و آزادی خواهی، دیگر فرزند این دیار است. چون قلم به ساحت فرهنگ رسد، نجابت ذاتی مردم با ایمانی انسان ساز، در هم خواهد آمیخت تا شهری را ببینیم که مردمانش شهره آفاق اند و آشنای آسمانیان.

رئیس بسیج رسانه کشور در ادامه پیام خود گفت: در پشت بام‌های یزد می توان از آسمان ستاره چید و مردمانش خود رشک آسمانیان‌اند. یزد را عزیز میداریم و قطعا در این راه رسانه ها نیز، همراهی خواهند کرد تا جلوه های پیشرفت، بیش از پیش در این سامان، به چشم آید و به ساماندهی استعدادها و ظرفیتها بپردازد.

رسانه به رصد موانع خواهد پرداخت تا با احصای سنگ‌های سر راه، مسئولان نجیب و سخت کوش این دیار بتوانند، با رفع موانع، قدمی در راه خدمت به پیش بردارند. قطعا در عرصه‌ای نو، فرهنگ متعالی یزد، باورهای ایمانی مردم، جلوه‌های طبیعت خدادادی و ….

چشم‌ها را خواهد نواخت تا گردشگران را نیز به خویش بخواند. آنان که بیایند، داد و ستد معرفتی که شکل بگیرد، یزد راه خود را به سوی فرداهای بهتر خواهد گشود….

  • نویسنده : عباس محمدیان