کد خبر : 103603
تاریخ انتشار : چهارشنبه 10 آذر 1400 - 7:05

تمرکز زدائی و تفویض اختیارات به استانداران به صورت جدی دنبال می شود

تمرکز زدائی و تفویض اختیارات به استانداران به صورت جدی دنبال می شود

وزیر کشور با بیان اینکه تفویض اختیارات به استانداران برای پیشبرد مسائل توسعه استانی از برنامه های مهم دولت است؛ گفت: در این خصوص در بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی های لازم برای تحقق تمرکز زدائی و اعطای اختیارات به استانداران صورت گرفته است. به گزارش رویداد ایساتیس؛ احمد وحیدی که امروز ظهر به منظور تکریم 

وزیر کشور با بیان اینکه تفویض اختیارات به استانداران برای پیشبرد مسائل توسعه استانی از برنامه های مهم دولت است؛ گفت: در این خصوص در بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی های لازم برای تحقق تمرکز زدائی و اعطای اختیارات به استانداران صورت گرفته است.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ احمد وحیدی که امروز ظهر به منظور تکریم  حمید ملانوری استاندار سابق و معارفه جواد قناعت استاندار جدید استان خراسان جنوبی وارد شهر بیرجند شده است؛ در گفت و گو با خبرنگاران مطرح کرد: یکی از شعارها و برنامه ها تمرکز زدائی از طریق دادن اختیارات بیشتر برای یک حکمرانی بهتر در سطح ملی و استانی است و طبیعتا دولت این موضوع را دنبال می کند.

وحیدی با تاکید بر این موضوع که  در بودجه ۱۴۰۱ پیش بینی هایی در خصوص تفویض اختیارات به استان ها شده است؛ تصریح کرد: به یاری خدا استانداران با اختیارات و منابع مالی بیشتر و داشتن صندوق توسعه و پیشرفت استانی، مسائل توسعه استانی را سر و سامان داده و متناسب با اقتضائات استانی تصمیمات سریع تر و قوی تر دنبال می شود.

وزیر کشور اضافه کرد: پروژه های توسعه ای کشور در سطح استانی تعریف و اقدام می شود.

وحیدی در ادامه صحبت های خود به موضوع بازارچه های مرزی در کشور اشاره کرد و گفت: بازارچه های مرزی برای توسعه اقتصاد استان های مرزی حائز اهمیت است و لذا نگاه دولت بر فعال سازی هر چه بیشتر بازارچه های مرزی است و تلاش بر این است که بازارچه های مرزی تعطیل هم با دیپلماسی فعال با کشورهای همسایه دوباره ادامه فعالیت دهند.

وی در پایان به سند آمایش سرزمینی اشاره کرد و گفت: در سطح دولت سند آمایش سررزمینی در کل کشور تهیه شده و این سند در حال حاضر  مبنای اقدام است و البته در مناطقی که احتیاج به بازنگری باشد، اصلاحات لازم صورت خواهد گرفت.