کد خبر : 103541
تاریخ انتشار : شنبه 6 آذر 1400 - 17:16

رویکرد توسعه متوازن در استان های کشور دنبال می شود

رویکرد توسعه متوازن در استان های کشور دنبال می شود

سرپرست معاونت اقتصادی پیشبرد رویکرد متوازن را از اهم برنامه های وزارت کشور توصیف کرد و گفت: آمایش سرزمینی در استانها مبنای برنامه ریزی اقتصادی و توسعه قرار خواهد گرفت. به گزارش رویداد ایساتیس؛ محسن کوشش تبار با عرض تبریک هفته بسیج به تمامی بسیجیان و زحمت کشان عرصه اقتصاد و معیشت کشور؛ گفت: باید

سرپرست معاونت اقتصادی پیشبرد رویکرد متوازن را از اهم برنامه های وزارت کشور توصیف کرد و گفت: آمایش سرزمینی در استانها مبنای برنامه ریزی اقتصادی و توسعه قرار خواهد گرفت.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ محسن کوشش تبار با عرض تبریک هفته بسیج به تمامی بسیجیان و زحمت کشان عرصه اقتصاد و معیشت کشور؛ گفت: باید در تفکر و عمل، بسیجی عمل کنیم و مسیر رشد و توسعه اقتصادی کشور را به صورت جهادی جلو ببریم.

کوشش تبار در ادامه صحبت های خود با بیان اینکه موضوعات و مسائل اقتصادی از اولویت دارترین ماموریت ها و اهداف وزارت کشور به عنوان دستگاه حاکمیتی و فرابخشی است؛ گفت: دغدغه اصلی دکتر وحیدی وزیر کشور حل مشکلات و دغدغه های اقتصادی مردم عزیز ایران است و باید با تمام ظرفیت های استانی زمینه را برای  پیشبرد برنامه های اقتصادی دولت فراهم سازیم.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور رویکرد توسعه متوازن در استان ها را از اهم برنامه های وزارت کشور در دوره جدید خواند و گفت: برنامه آمایش سرزمینی و فعال سازی هدفدار و اصولی از ظرفیت ها و مزیت های نسبی استان می تواند زمینه را برای یک توسعه متوازن و پایدار در کشور فراهم سازد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به ضرورت هماهنگی مستمر و موثر با معاونین اقتصادی استانداری های سراسر کشور اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی درست و کارآمد در حوزه های اقتصادی استان ها نیازمند هماهنگی و هم نظری دو سویه است و باید این ارتباط و تعامل مداوم میان ستاد مرکزی وزارت کشور با مجموعه صف یعنی استانداری ها بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

کوشش تبار در این خصوص گفت: یکی از خروجی های مهم این تعامل و هم اندیشی می تواند تهیه سناریوهای مختلف در حوزه اقتصادی استان ها باشد و اینکه استان ها برای بهره وری بیشتر به سمت چه نوع سرمایه گذاری و تولید حرکت کنند.

وی در ادامه به توجه ویژه  وزارت کشور به توسعه استان های محروم کشور اشاره کرد و گفت: مطابق رویکرد توسعه متوازن در کشور، باید استان های محروم کشور به لحاظ اقتصادی و سرمایه گذاری تحولی اساسی پیدا کنند.

موضوع فساد ستیزی از دیگر محورهای مورد اشاره سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور بود و در این خصوص با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)؛ گفت: رهبری معظم انقلاب همواره تاکید دارند که فساد گریزی کافی نیست و روحیه فساد ستیزی باید در بدنه دستگاههای کشور حاکم گردد.

وی در این خصوص ادامه داد: برای همین باید با کنار گذاشتن بی تفاوتی و انفعال برخورد و نگرشی فعالانه و مطالبه گرانه در حوزه اقتصادی داشته باشیم و اجازه زمینه گیری فساد را ندهیم.

کوشش تبار در پایان خاطرنشان کرد: وزارت کشور با توجه به جایگاه سلسله مراتبی اش در میان دستگاههای اجرایی ظرفیت بالایی در پیشرانی اقتصاد کشور دارد و باید این مهم بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.