کد خبر : 103517
تاریخ انتشار : شنبه 6 آذر 1400 - 2:11

نشست معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با فعالان اقتصادی کشورمان برگزار شد

نشست معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه با فعالان اقتصادی کشورمان برگزار شد

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه روز پنج شنبه در نشست هم اندیشی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با فعالان اقتصادی کشورمان به تشریح اهداف و برنامه‌های اقتصادی دولت سیزدهم در چارچوب سیاست همسایگی پرداخت. به گزارش رویداد ایساتیس؛ مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست هم اندیشی سفارت جمهوری

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه روز پنج شنبه در نشست هم اندیشی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با فعالان اقتصادی کشورمان به تشریح اهداف و برنامه‌های اقتصادی دولت سیزدهم در چارچوب سیاست همسایگی پرداخت.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه کشورمان در نشست هم اندیشی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ترکمنستان با فعالان اقتصادی کشورمان به تشریح اهداف و برنامه‌های اقتصادی دولت سیزدهم در چارچوب سیاست همسایگی پرداخت.

صفری در جمع فعالان اقتصادی کشورمان که برای حضور در بخش تجاری نشست سازمان همکاری‌های اکو در عشق آباد حضور دارند، اظهار داشت: دکتر رئیسی به درستی، سیاست تعامل حداکثری با همسایگان را در صدر اهداف سیاست خارجی کشورمان قرار داده و با جدیت موضوع تقویت تجارت خارجی در حوزه‌های نفتی و غیر نفتی را پیگیری می نمایند.

وی همچنین افزود:وزارت امور خارجه با همراهی دستگاه‌های مختلف کشورمان برنامه‌های منسجمی را تدوین و حل مشکلات و رفع موانع تجارت خارجی را آغاز کرده است.

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه تاکید کرد: خوشبختانه قدم های خوبی در بخش حمل و نقل، صدور خدمات فنی – مهندسی و صادرات محصولات غیرنفتی برداشته شده و شاهد شروع رونق تجارت خارجی هستیم.

وی با یادآوری تلاش ها برای حل برخی از مشکلات پیشین در حوزه گاز با ترکمنستان، گفت: ترکمنستان جایگاه برجسته ای در منطقه دارد و آماده حمایت از تجار دو کشور برای بازگرداندن رونق به مبادلات تجاری فی مابین هستیم.

معاون اقتصادی وزارت امور خارجه تاکید کرد: در مذاکرات مفصلی که با مقامات کشورهای آسیای میانه در تهران داشتیم، تصمیمات مهمی‌ برای رونق کریدورها و بهره برداری حداکثری از ظرفیت های کشورمان اتخاذ شد . این امر در کنار تقویت همکاری با دیگر همسایگان، باعث افزایش صادرات شده است.

شایان ذکر است؛ در این نشست ارباب خالص سفیر کشورمان و همچنین تجار حاضر به تشریح برنامه‌ها برای تقویت مناسبات با ترکمنستان پرداختند.