کد خبر : 103516
تاریخ انتشار : جمعه 5 آذر 1400 - 21:10

بی قانونی؛ جز خسارت و موج سواری دشمن ثمره دیگری ندارد / ضرورت تعامل پزشکان طب مدرن و سنتی برای حل مسئله کرونا

بی قانونی؛ جز خسارت و موج سواری دشمن ثمره دیگری ندارد / ضرورت تعامل پزشکان طب مدرن و سنتی برای حل مسئله کرونا

امام جمعه بخش مرکزی یزد در آیین عبادی سیاسی جمعه این هفته روستای محمد آباد ثمره بی قانونی را خسارت و موج سواری دشمن دانست. به گزارش رویداد ایساتیس، آیت الله سید محمد کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در آیین عبادی سیاسی جمعه این هفته که در روستای محمد آباد برگزار شد با

امام جمعه بخش مرکزی یزد در آیین عبادی سیاسی جمعه این هفته روستای محمد آباد ثمره بی قانونی را خسارت و موج سواری دشمن دانست.

به گزارش رویداد ایساتیس، آیت الله سید محمد کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد در آیین عبادی سیاسی جمعه این هفته که در روستای محمد آباد برگزار شد با اشاره به پنج آذرماه سالروز تشکیل بسیج به فرمان امام راحل(ره) گفت: از همه بسیجیان عزیزی که در هفته بسیج در رده ها و اقشار مختلف اجرای برنامه داشته و در برنامه مشارکت ارزشمندی داشته آمد پرداختند کمال تشکر و قدردانی دارم.
وی به متولیان این شجره طیبه توصیه کرد: حرکت تربیتی را برای رشد نیروهای خود و‌کادرسازی در قالب حلقه های صالحین انجام دهد.

آیت الله مدرسی در ادامه با اشاره به آغاز آموزش حضوری و بازگشایی مدارس با رعایت دستورالعمل های بهداشتی اظهار داشت: خوشبختانه مدارس بعد از ۲۱ماه تعطیلی بازگشایی شد اما نکته ای که باید در اینجا اشاره کنم این است که حدود دوسال از کرونا می‌گذرد و هنوز بشر پرمدعا در درمان آن عاجز مانده و امروز بحران کرونا عالم را درگیر کرده است لذا پزشکان عزیز هم در حوزه طب مدرن و هم در حوزه طب سنتی باید برای تبدیل این بحران به فرصت و مبارزه با این ویروس منحوس یک تعامل بنیادین و سازنده برقرار کنند و برای حل این معطل در کنار هم چاره اندیشی کنند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد راه حل برون رفت از مشکلات اقتصادی را اداره کشور به دور از گرانی دانست و گفت: متاسفانه امروز هزینه کشورداری در کشور ما بالاست چرا که ۸۰ درصد کشور دولتی اداره می شود و هزینه های جاری نظیر حقوق و دستمزد بسیار گزاف بوده که به دولت تحمیل می شود البته در کنار این موضوع حقوق های نجومی که گویا پایانی نیز ندارد و مورد تاکید رییس جمهور محترم هم هست دولت یکی دیگر از علل گرانی امور کشور است.

مدرسی راه حل کاهش هزینه های دولت را کوچک سازی و چابک سازی آن عنوان و افزود: یکی از راه های تعریف بودجه بر اساس عملکرد و خروجی دستگاه هاست نه بر اساس عملیات آن ها چراکه امروز نظام بودجه ریزی ما دچار اشکال است و این موضوع نیازمند اصلاح.

عضو شورای فرهنگ عمومی استان تاکید کرد: موضوع نظارت بر عملکرد دولت و دستگاه ها باید با جدیت بیشتری دنبال شود
بر اساس شنیده ها دولت قبل تمامی یارانه های حاصل از ارز ۴۲۰۰ تومانی را در ابتدای سال که دولت را در اختیار داشته هزینه کرده است که البته مجلس، کمیسیون اصل ۹۰ و کمسیون نظارت بر دولت باید در این زمینه جوابگو باشد که این اقدام به چه مجوزی انجام شده است؟

وی با بیان اینکه دولت ها نباید بیش از آنچه در مصدر کار است دست در خزانه ببرند امروز دولت فعلی هیچگونه یارانه ارز دولتی را در اختیار ندارد و گندم وارداتی را که ۵۰درصد مصرف کشور به شمار میرود را باید به قیمت ارز ۳۰هزار تومان وارد کند. علاوه بر این بانک ها نیز طلبکار دولت هستند و دولت بیش از آنکه تلاش کند برای پرداخت بدهی های دولت قبل چاره دیگری ندارد.

نائب رییس حوزه علمیه استان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نگرانی اهالی فرهنگ از روند افسار گسیخته فضای مجازی ابراز داشت: امروز بستر جنگ نرم دشمن در فضای مجازی است و باید هم دغدغه مندان این حوزه با تشکیل شورای عالی محتوایی در استان برای مدیریت فضای مجازی برنامه ریزی کنند.

مدرسی؛ ضمن قدردانی از تلاش‌های مسئولان استانی و کشوری برای تامین امنیت خط لوله انتقالی و آب شرب یزد اذعان داشت: همه ما باید تابع قانون باشیم و بی قانونی جز خسارت و موج سواری ضد انقلاب چیز دیگری را نصیب ما نخواهد کرد البته مطالبات مردم در سراسر کشور در حد امکان نیز باید پاسخ داده شود متاسفانه به دلیل برداشت های بی رویه آب در صنعت و کشاورزی در گذشته امروز با مشکل کمی آب روبرو هستیم و استان هایی که در این زمینه اعتراض دارند باید بررسی کنند که بیشترین حجم آب شرب آن ها در کجاها مصرف شده که با بی آبی روبرو شدند.

امام جمعه بخش مرکزی یزد اضافه کرد: باید با استفاده از ظرفیت پساب ها در صنعت و مکانیزه کردن سیستم آبیاری در کشاورزی از مشکل آب بکاهیم و صنایع ابخواه را را نیز در این استان ها احداث نکنیم.

مدرسی در پایان تصریح کرد: اگر قرار به تجمعی باشد باید برای نماز باران باشد بنابراین مسئولان باید در این زمینه تدبیر کنند.