کد خبر : 103510
تاریخ انتشار : جمعه 5 آذر 1400 - 6:06

۳۳ هزار نفر از فرزندان ایثارگران شغلی ندارند

۳۳ هزار نفر از فرزندان ایثارگران شغلی ندارند

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه ۳۳ هزار نفر از فرزندان ایثارگران در کشور بیکار هستند، گفت: قانون سهمیه استخدامی ایثاگران به درستی اجرایی نشده است. به گزارش رویداد ایساتیس؛ سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در نشست با

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور با بیان اینکه ۳۳ هزار نفر از فرزندان ایثارگران در کشور بیکار هستند، گفت: قانون سهمیه استخدامی ایثاگران به درستی اجرایی نشده است.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور در نشست با خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان یزد اظهار داشت: شاه بیت تمامی وصیت‌نامه‌های شهدا حفاظت از اسلام و پیروی از حضرت امام بوده است.

قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به اینکه بنیاد شهید پیش از جنگ تحمیلی تشکیل شد تصریح کرد: بنیاد شهید انقلاب اسلامی اصالتا به این منظور تاسیس شده که از ایثارگران و شهدا تجلیل و تکریم شود و در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت حرکت کنیم.

معاون رئیس جمهور در امور ایثارگران افزود: مکتب انقلاب اسلامی ایران از منظر ایثار و شهادت به عالمیان قابل معرفی است و اگر بخواهیم این انقلاب را معرفی کنیم باید ایثارگران و شهدا را معرفی و سیره زندگیشان را بیان کنیم.

قاضی‌زاده هاشمی با تاکید بر اینکه در ارتباط با معرفی سیره شهدا و ایثارگران کم کاری کردیم گفت: قوانین حوزه ایثارگران را به صورت کامل جمع‌آوری کردیم و در حال برنامه‌ریزی و هماهنگی با نمایندگان مجلس برای اصلاح قوانین و حذف زواید هستیم.

وی با اشاره به اینکه الان ۳۳ هزار نفر از خانواده ایثارگران در کشور شغل ندارند عنوان کرد: اینکه ما این تعداد بیکار در جامعه ایثارگری داریم نشان دهنده آن است که ما قانون سهمیه ایثارگران برای اشتغال در دستگاه‌های دولتی را اجرایی نکردیم.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور تصریح کرد: در حوزه قانون ما به دنبال تغییر و اصلاح قانون هستیم و به همین منظور لیستی از وظایف قانونی بنیاد آماده کردیم تا بتوانیم خدمات را به صورت کامل و به بهترین نحو ممکن انجام دهیم.

قاضی زاده هاشمی با تاکید بر اینکه باید از انقلابی بودن این نهاد به صورت ویژه دفاع کرد گفت: در هیچ یک از نهادهای دولتی فساد، تبعیض، رانت، تفاوت و چنین مسائلی به هیچ عنوان نباید وجود داشته باشد و این موضوع در ارتباط با بنیاد شهید به صورت بسیار ویژه صدق می کند.

معاون رئیس جمهور در امور ایثارگران خاطرنشان کرد: وظیفه من صیانت از انقلابی بودن بنیاد است و به همین دلیل با فساد و رانت و تبعیض به صورت جدی برخورد می‌کنم ولو اینکه طبیعی است افرادی در این مسیر ناراحت شوند.