کد خبر : 103476
تاریخ انتشار : چهارشنبه 3 آذر 1400 - 18:52

رونمایی از پوستر جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی – صبح ساباط

رونمایی از پوستر جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی – صبح ساباط

استاندار یزد تئاتر را یکی از مؤثرترین ابزارهای انتقال پیام در حوزه‌های مختلف دانست و گفت: لازمه‌ی ماندگاری آثار در عالم خلقت، قرارگیری آن‌ها در قالب هنر است. به گزارش رویداد ایساتیس؛ مهران فاطمی در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی با بیان اینکه لازمه‌ ماندگاری آثار در عالم خلقت

استاندار یزد تئاتر را یکی از مؤثرترین ابزارهای انتقال پیام در حوزه‌های مختلف دانست و گفت: لازمه‌ی ماندگاری آثار در عالم خلقت، قرارگیری آن‌ها در قالب هنر است.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ مهران فاطمی در آیین رونمایی از پوستر پنجمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی با بیان اینکه لازمه‌ ماندگاری آثار در عالم خلقت قرارگیری آن‌ها در قالب هنر است؛ اظهار داشت: تئاتر، یکی از مؤثرترین ابزارهای انتقال پیام در حوزه‌های مختلف به شمار می‌آید که خوشبختانه استان یزد در این زمینه موفقیت‌های بسیار چشم گیری داشته و زبانزد خاص و عام است.

فاطمی یکی از ویژگی‌های تئاتر خیابانی نسبت به تئاتر صحنه‌ای را کم کردن فاصله بین مردم و هنرهای نمایشی دانست و افزود: هنرمندان در قالب این نوع نمایش در متن مردم و جای جای شهرها حضور یافته و با ایجاد فضایی شاد و پرنشاط، به انتقال مفاهیم و موضوعات مرتبط با حوزه‌های خانواده، آسیب‌های اجتماعی و مسائل مهم و روز دنیا می‌پردازند که از این لحاظ ارزشمند است.

استاندار یزد در پایان ضمن قدردانی از دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره، از عموم مردم استان دعوت کرد که در راستای ارج نهادن به زحمات و تلاش‌های عوامل مؤثر در ایجاد این فضای پربار و کارآمد، در این جشنواره حضور پیدا کرده و به نحو مطلوبی از برنامه‌های آن استفاده کنند.

شایان ذکراست؛ پنجمین جشنواره ملی تئاتر خیابانی چتر زندگی از ۴ تا ۶ آذرماه به دبیری محمدصادق کوچک‌زاده در شهر میراث جهانی یزد برگزار می‌شود.