کد خبر : 103426
تاریخ انتشار : سه شنبه 2 آذر 1400 - 11:31

با فرهنگ سازی از جرم و بزهکاری پیشگیری شود

با فرهنگ سازی از جرم و بزهکاری پیشگیری شود

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: ستاد دیه باید برمقوله ی فرهنگ سازی و آموزش همگانی نیز توجه ویژه ای داشته باشد تا در کنار آزادی محکومین مالی جرائم غیر عمد، با آگاهی بخشی عمومی از ورود افراد به زندان جلوگیری گردد. به گزارش رویداد ایساتیس؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری نماینده ولی

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: ستاد دیه باید برمقوله ی فرهنگ سازی و آموزش همگانی نیز توجه ویژه ای داشته باشد تا در کنار آزادی محکومین مالی جرائم غیر عمد، با آگاهی بخشی عمومی از ورود افراد به زندان جلوگیری گردد.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ آیت‌الله محمدرضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در دیدار با مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد با اشاره به اقدامات با ارزش ستاد دیه استان در آزادی مددجویان جرایم غیر عمد اظهار داشت: امیدواریم که امر پسندیده کمک به زندانیان جرایم غیر عمد در بین مردم بیشتر تبلیغ شود، چرا که زندانیان جرایم غیر عمد بصورت عمدی گرفتار زندان نشده اند و اکنون که در زندان به سر میبرند خانواده این افراد در معرض آسیب های اجتماعی هستند.

ناصری بر لزوم تلاش جهت انجام فعالیت های فرهنگی و پیشگیرانه تاکید کرد و گفت: ستاد دیه باید برمقوله ی فرهنگ سازی و آموزش همگانی نیز توجه ویژه ای داشته باشد تا در کنار آزادی محکومین مالی جرائم غیر عمد، با آگاهی بخشی عمومی از ورود افراد به زندان جلوگیری گردد.

وی با بیان اینکه اعتماد مردم نسبت به این ستاد مردمی باید حفظ و تقویت شود، افزود: ارزشمندترین سرمایه ستاد دیه اعتماد مردم است و تمام تلاش مسئولین باید در راستای حفظ این سرمایه باشد و این موضوع نیازمند شفافیت در ارائه آمار و عملکرد به مردم است.

امام جمعه یزد عنوان داشت: از ظرفیت حوزه های علمیه و دانشگاه ها جهت تبلیغ و فرهنگ سازی در زمینه آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و همچنین ارائه راهکارهایی جهت پیشگیری از جرم و بزهکاری استفاده شود.

آزادی ۱۲۰ زندانی جرائم غیر عمد از ابتدای سال

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان یزد نیز در این دیدار به ارائه آمار و عملکرد ستاد دیه استان یزد پرداخت و در این خصوص گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد ۱۲۰مددجو جرائم غیر عمد از زندان های استان آزاد و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

سید مسعود عظیمی افزود: از این تعداد زندانیان آزاده شده، تعداد ۲۸ مددجو با انجام مشاوره و اصلاح ذات البین توسط مددکاران این ستاد و تعداد ۹۲ مددجو با پرداخت از منابع، شامل کمک های خیرین و نیکوکاران نوع دوست و تسهیلات بانک های عامل از زندان آزاد گردیدند.

وی ضمن تقدیر از حضور پرشور مردم در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت: با تبلیغات انجام شده، اختصاص هزینه های مراسمات ختم به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد در قالب طرح  رضوان در استان تبدیل به یک فرهنگ حسنه گردیده تا جایی که از ابتدای سال جاری تا کنون مبلغ ۱ میلیارد تومان از ناحیه خیرین در قالب این پویش به ستاد دیه استان اهدا گردیده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان از اجرای پویش های یلدای رهایی به مناسبت شب یلدا و پویش سردار دلها به مناسبت دومین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی ویژه آزادی زندانیان جرائم غیر عمد خبر داد و افزود: در نظر داریم با تبلیغات گسترده و با برگزاری این دو پویش و جذب کمک های مردمی زمینه آزادی بسیاری ازمحکومین مالی را از زندان های استان فراهم نماییم.