کد خبر : 103399
تاریخ انتشار : دوشنبه 1 آذر 1400 - 10:26

طرح پرداخت صدقه بهاباد با استفاده از QRکدرونمائی شد

طرح پرداخت صدقه بهاباد با استفاده از QRکدرونمائی شد

با حضور معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان، فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولان محلی از طرح پرداخت صدقه بهاباد با استفاده از کد کیو آر(QR) رونمائی شد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رویداد ایساتیس؛ غلامرضا مشعل‌چی روز یکشنبه در آئین رونمائی از این کد که با حضورفرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت

با حضور معاون توسعه مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان، فرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولان محلی از طرح پرداخت صدقه بهاباد با استفاده از کد کیو آر(QR) رونمائی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رویداد ایساتیس؛ غلامرضا مشعل‌چی روز یکشنبه در آئین رونمائی از این کد که با حضورفرماندار، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، رئیس کمیته امداد و جمعی از مسئولان در این نهاد برگزار شد؛ طی سخنانی با تبریک هفته بسیج به آیات و روایات در قرآن کریم دربابت کمک به نیازمندان و محرومان اشاره کرد و گفت: صدقات پرداختی مردم براساس دستورات دینی در کوتاه ‌ترین زمان ممکن به نیازمندان همان منطقه اختصاص می‌یابد.

مشعل‌چی افزود: با نصب این کد بر روی صندوق های صدقه کاهش زمان تخلیه، کاهش هزینه‌های اجرایی، اطلاع‌ رسانی و آگاهی بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی و جلوگیری از استهلاک پول ملی را  شاهد خواهیم بود.

وی تصریح کرد: مردم نیک اندیش استان می‌توانند با نصب نرم افزار “اسکنر بارکد” بر روی تلفن همراه هوشمند خود به‌ طور خودکار وارد صفحه اطلاعات مشترکین صدقات شده و پس از ورود به صفحه پرداخت بانکی نسبت به وارد کردن مبلغ مورد نظر اقدام کنند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: ازاین ‌پس کلیه مساعدت‌ها و نذورات خیران از طریق اسکن کد  QR نصب ‌شده بر روی صندوق ها و همچنین بنر‌های نصب ‌شده در معابر وادارات خواهد بود و  نیازی به نصب فیزیکی صنادیق کوچک نخواهد بود

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان ادامه داد: از مهمترین موارد هزینه کرد صدقات میتوان به احداث مسکن برای خانواده‌های نیازمند، پرداخت هزینه‌های درمانی، تأمین بخشی از هزینه‌های ازدواج فرزندان مددجویان، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان به خانواده مددجویان اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام باهدف اشاعه فرهنگ خیر و احسان بر بستر الکترونیک و بهره‌گیری از شیوه‌های نوین انجام می‌شود

معاون مشارکتهای مردمی کمیته امداد استان تصریح کرد: کمیته امداد استان یزد درصد د است از شیوه‌های نوین در بستر الکترونیکی به ‌ویژه در شرایط سخت کرونایی برای دریافت کمک‌های مردمی اقدام کند.

مشعل‌چی کاهش زمان تخلیه، کاهش هزینه‌های اجرایی ، اطلاع‌ رسانی و آگاهی بخشی سریع به مشترکان، حذف قبوض کاغذی و ارائه رسید الکترونیکی و جلوگیری از استهلاک پول ملی را  مزیت‌های پرداخت صدقه از طریق «QR » برشمرد و افزود: مردم نیک‌اندیش بهاباد می‌توانند با نصب  اسکنر «  QR»  در تلفن همراه هوشمند خود  به‌طور خودکار وارد صفحه اطلاعات مشترکان صدقات شوند و پس از ورود به صفحه پرداخت بانکی نسبت به واردکردن مبلغ موردنظر اقدام کنند.

وی در پایان با بیان اینکه  درشهرستان بهاباد تا کنون بیش  از هزارو پانصد  صندوق صدقات به لیبل کد QR  مجهز شدند گفت: در استان یزد نیزده هزاربارکد کیو آربرروی صندوقهای صدقات نصب گردیده است.

  • نویسنده : حمیدرضا اخوان بهابادی
  • منبع خبر : کمیته امداد