کد خبر : 103395
تاریخ انتشار : دوشنبه 1 آذر 1400 - 5:23

تاکید روسای بسیج اساتید استان یزد و اصفهان بر تاسیس قرارگاه مشترک تبیین و فرهنگ‌سازی حوزه آب

تاکید روسای بسیج اساتید استان یزد و اصفهان بر تاسیس قرارگاه مشترک تبیین و فرهنگ‌سازی حوزه آب

نشست روسای بسیج اساتید استان یزد و اصفهان به منظور چاره‌جویی و مشکلات اخیر حوزه آب برگزار گردید. به گزارش رویداد ایساتیس؛ طی نشستی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان محمدرضا دهقانی اشکذری مسئول بسیج اساتید استان یزد و محمد باقری ریاست بسیج اساتید استان اصفهان به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه مذکور پرداختند. بر

نشست روسای بسیج اساتید استان یزد و اصفهان به منظور چاره‌جویی و مشکلات اخیر حوزه آب برگزار گردید.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ طی نشستی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خوراسگان محمدرضا دهقانی اشکذری مسئول بسیج اساتید استان یزد و محمد باقری ریاست بسیج اساتید استان اصفهان به بیان دیدگاه‌های خود در حوزه مذکور پرداختند.

بر این اساس؛ رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد با تاکید بر اهمیت مسئله آب حل مشکلات کنونی را در قالب دو گام بیان کرد و گفت: گام اول فرهنگ‌سازی در این حوزه با کمک از دانشگاه و بهره‌برداری از ظرفیت‌های این مجموعه‌ها با تهیه و اجرای طرح‌های خلاقانه دانش‌بنیان و شناسایی منابع نوین آبی و گام دوم؛ توجه به راه حل‌های کوتاه مدت در این حوزه و توجه به ظرفیت‌های نخبگان دانشگاهی با تاکید بر تامین امنیت و جلوگیری از سوء استفاده مغرضان نظام.

دهقانی ضمن تأکید بر مطالبه حق مردم به ویژه کشاورزان شرق استان اصفهان در ادامه به نقش مهم بسیج اساتید در ارتباط با مسئولین استانی و کشوری در حل مسئله آب اشاره کرد و عزم ملی در مسئله آب و مدیریت آب در بخش صنعت بهینه نمودن بهره‌برداری از آب به ویژه در حوزه خانگی را از دیگر راهکارهای حل این مهم دانست.

رئیس بسیج اساتید استان اصفهان در ادامه به پیچیدگی مسئله مدیریت آب در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری پرداخت و با رصد بحران‌های پیش‌آمده بخشی از شایعات و حوادث را هدفمندانه و مغرضانه دانست و گفت: برخی در این مسیر ضمن همراهی ناآگاهانه آب در آسیاب دشمن می ریزند.

باقری در ادامه به ضرورت وجود گروه های جهادی در تبیین مسائل مرتبط با آب به ویژه در استان‌های یزد و اصفهان اشاره نمودند همچنین بر استفاده از ظرفیت دانشگاه و بسیج اساتید در این مسیر تاکید کردند.

سیدعلیرضا مذهب مسئول حلقه‌های صالحین بسیج اساتید و نماینده این مجموعه در حوزه آب بر اهمیت جلوگیری از استفاده بخش صنایع از آب قابل شرب و جایگزین نمودن آن با آب های خاکستری و موجود تاکید کرد.

همچنین باقری ابراز امیدواری نمود که در دولت سیزدهم با نگاه علمی و استفاده از ظرفیت‌های جامعه دانشگاهی بتوان قدم‌های موثری در این خصوص برداشت.

در پایان این نشست مصوب گردید؛ قرارگاه جهادی تبیین و فرهنگ‌سازی حوزه آب در قالب یک تیم مشترک و با حضور نمایندگان سه استان درگیر در این حوزه تاسیس گردد.

همچنین طرح‌های حوزه آب در بخش مدیریت و بهینه سازی بهره برداری آبهای سطحی، آب‌های خاکستری و آب‌های زیرزمینی جهت رفع مشکل استان‌های مذکور اجرایی شود.

از دیگر مصوبات جلسه می توان به راهکار توسعه کشت های گلخانه ای، مدیریت خاک و کشت های دانش بنیان اشاره نمود.

در جمع بندی جلسه دهقانی با اشاره به منظور مدیریت و حل مسئله آب ایجاد امنیت فکری در جامعه برای بسترسازی جهاد تبیین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد که این مهم با ایجاد قرارگاه مشترک بین کانون های بسیج اساتید استان‌های اصفهان و یزد و چهارمحال و بختیاری قابل اجرا خواهد شد.