کد خبر : 103389
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آبان 1400 - 19:17

اجرای ۱۴ اثر نمایشی در خیابان‌های یزد

اجرای ۱۴ اثر نمایشی در خیابان‌های یزد

دبیر پنجمین جشنواره تائتر خیابانی چتر زندگی یزد گفت: در مجموع ۱۱۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۱۴ اثر با توجه به ظرفیت پذیرش جشنواره انتخاب شد. به گزارش رویداد ایساتیس؛ محمدصادق کوچک‌زاده دبیر پنجمین جشنواره تائتر خیابانی چتر زندگی یزد طی نشست خبری با اشاره اینکه این جشنواره با هدف تحکیم بنیان

دبیر پنجمین جشنواره تائتر خیابانی چتر زندگی یزد گفت: در مجموع ۱۱۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۱۴ اثر با توجه به ظرفیت پذیرش جشنواره انتخاب شد.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ محمدصادق کوچک‌زاده دبیر پنجمین جشنواره تائتر خیابانی چتر زندگی یزد طی نشست خبری با اشاره اینکه این جشنواره با هدف تحکیم بنیان خانواده برگزار می‌شود؛ گفت: در مجموع ۱۱۶ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که ۱۴ثر با توجه به ظرفیت پذیرش جشنواره انتخاب شد.

کوچک‌زاده در تشریح آثار برگزیده اظهار داشت: نمایش آشوبگران محصول استان سیستان و بلوچستان به کارگردانی سعید بالینی، حباب زیر آب اثر آقای شمسی از اصفهان، حیات خانه ما اثر وحید خسروی از تهران ، دومینو اثر احمد صمیمی از تهران، پشت خط حامل اثر نورالله لک از اصفهان، آصف اثر مارال ایزد بخش از تهران، من بهمنم اثر اصغر گروسی از اصفهان، نان اثر مهدی صالح یار از آذربایجان شرقی، نبش کوچه بن بست اثر مهدی حبیبی از همدان، ۲۵ متر آرزو اثر سید پویا امامی از اصفهان، سوگلی اثر حسنی قبادی از ایلام و در میان ۱۶اثر هنرمندان یزدی هم ۳ اثر برگزیده شد که به ترتیب چند خان اثر مهسا دهقانی، واقعا کسی خوابش نمی برد اثر مریم دهقانی و بی سر و زمین به کارگردانی بهناز زحمتکش هستند.

کوچک زاده در ادامه خاطر نشان کرد: در این جشنواره میزبان ۶۸ نفر از هنرمندان سایر استان ها خواهیم بود.

دبیر پنجمین جشنواره تائتر خیابانی چتر زندگی یزد در بخش دیگری از سخنانش گفت: این جشنواره ابراز داشت: از عصر روز پنجشنبه ۴آذرماه با نمایش یکی از آثار و برگزاری افتتاحیه در شامگاه همین روز از ساعت ۱۸ و مراسم اختتامیه نیز شنبه شب ۶آذرماه برگزار می شود.

کوچک زاده همچنین تصریح کرد: در مجموع ۴۰ اجرا در سطح شهر خواهیم داشت و اجرای نمایش‌های خیابانی در مکان اصلی شهر از جمله پارک باغ ملی، آزادگان، مسجد جامع، گذر مازاری ها، امیرچقماق، گلزار شهدا، بافت تاریخی، خانه های سالمندان و مناطق حاشیه شهر اماکنی هستند که نمایش های خیابانی در آن ها اجرا می شود.

وی با بیان اینکه پرداختن به جشنواره تئاتر خیابانی پیوند ویژه با مردم و در درون جامعه و در تعامل با مخاطب صورت میگیرد؛ اظهار داشت: وظیفه شهرداری ها است که فضاهای فیزیکی را به مرور برای بروز و ظهور این نوع آثار نمایشی فراهم کنند و برگزاری این جشنواره ها در هر دوره بیش از دوره های قبل موجب افزایش چنین فضاهایی می شود.