کد خبر : 103383
تاریخ انتشار : یکشنبه 30 آبان 1400 - 4:10

یکه تازی یزد در زمینه شیوع دیابت در کشور

یکه تازی یزد در زمینه شیوع دیابت در کشور

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: یزد از نظر پارامترهای دیابت در کشور رتبه اول را داراست و  بالاترین میزان شیوع دیابت مربوط به این استان است که ضرورت توجه خاص مسئولین استان در خصوص این بیماری را نشان میدهد. به گزارش رویداد ایساتیس؛ محمد رضا دهقانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت:
یزد از نظر پارامترهای دیابت در کشور رتبه اول را داراست و  بالاترین میزان شیوع دیابت مربوط به این استان است که ضرورت توجه خاص مسئولین استان در خصوص این بیماری را نشان میدهد.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ محمد رضا دهقانی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در نشست خبری که به مناسبت هفته ملی مبارزه با دیابت تشکیل شد با بیان اینکه بیماری دیابت به عنوان یکی از بیماری های غیر واگیر مزمن که وسعت و تاثیرات آن بر روی سلامتی از بعد اجتماعی ‌ و اقتصادی حائز اهمیت است گفت: یزد از نظر پارامترهای دیابت در کشور رتبه اول را داراست و  بالاترین میزان شیوع دیابت مربوط به این استان است که ضرورت توجه خاص مسئولین استان در خصوص این بیماری را نشان میدهد.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی بر اساس رسالت خود عوامل بیماری های غیر واگیر را شناسایی و به صورت یک برش استانی به عنوان سند استانی پیشگیری و جلوگیری از خطرات بیماری ها طراحی، تدوین، تصویب ‌و اجرایی کرد.

دهقانی تصریح کرد: نکته بارز این سند ده گانه این است که تک بعدی و تک بخشی نیست و برای هر بخش دستگاه مسئول تعریف شده است.

وی  تحرک بدنی، تغذیه، اصلاح الگوی مصرف غذایی و کاهش خطر را از عوامل مهم در کنترل بیماری های غیرواگیر دار مزمن دانست و ابراز داشت: این موضوعات باید به عنوان مطالبه گری توسط رسانه ها دنبال شود و امیدواریم بتوانیم دیابت را در استان کنترل کنیم

  • نویسنده : []