کد خبر : 103379
تاریخ انتشار : شنبه 29 آبان 1400 - 23:07

در شرایط فعلی نیازمند کار جبهه ای هستیم

در شرایط فعلی نیازمند کار جبهه ای هستیم

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه استان یزد: در شرایط فعلی نیازمند کار جبهه ای هستیم و باید ظرفیت همه دستگاه ها را پای کار بیاوریم تا منجر به هم افزایی و کار بهتر شود. به گزارش رویداد ایساتیس؛ رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه استان یزد: در شرایط فعلی نیازمند کار جبهه ای هستیم و باید ظرفیت همه دستگاه ها را پای کار بیاوریم تا منجر به هم افزایی و کار بهتر شود.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ رضا معممی مقدم مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در حاشیه افتتاحیه نمایشگاه اقتصاد مقاومتی شمیم خدمت که در امامزاده سید جعفر محمد(ع) برگزار شد گفت: خداوند در قرآن به فرمان می‌دهد که آمادگی داشته باشید و تمام توان خود را آماده کنید بنابراین امروزه باید هم در زمینه جنگ سخت و هم در زمینه پدافند اجتماعی، اقتصادی و … از آمادگی لازم برخوردار باشیم.

معممی در همین رابطه افزود: در شرایط فعلی نیازمند کار جبهه ای هستیم و باید ظرفیت همه دستگاه ها را پای کار بیاوریم تا منجر به هم افزایی و کار بهتر شود.

معممی مقدم در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه منابع وقفی منابع مطمئن تری هستند از منابع دولتی چرا که منابع دولتی تابع سلایق دولت ها بوده اما در منابع وقفی امکان دست اندازی نیست بنابراین باید حضور اوقاف در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مد نظر قرار بگیرد.

وی تصریح کرد؛  متاسفانه این سازمان علی رغم منابع منقول و غیر منقول زیادی که دارد عضو این ستاد نیست.

این مقام مسئول با بیان اینکه برای اقدام در زمینه بهره وری اقتصادی باید از داشته ها به خوبی استفاده کنیم گفت: اگر چنین برنامه ریزی داشته باشیم شاهد اتفاقات بزرگی در کشورخواهیم بود.

معممی مقدم در ادامه افزود: برای انجام هر کار مهمی نیازمند سه مولفه شناخت محیط، فراهم آوردن تشکیلات و انجام عمل و عکس العمل است که خاکریز اول ما در مسآئل اقتصادی شناسایی محیطی است.

وی تاکید کرد: ۴۰درصد رشد اقتصادی کشور بهره وری است و حال که تحریم های اقتصادی صادرات ما را با مشکل روبرو کرده باید نسبت به بهره وری از سرمایه ناب موجود اقدام علمی و دارای سند چشم انداز داشته باشیم بنابراین بهره وری به عنوان یکی از کلیدی ترین مولفه های در حوزه نجات اقتصاد کشور است.

مدیر کل امور اجتماعی اوقاف در بخش دیگری از سخنانش گفت: سازمان اوقاف ۴۰۰طرح سرمایه گذاری را شناسایی و به ستاد اقتصاد مقاومتی ارسال کرده که با اجرایی شدن آن ها مردم می‌توانند بیش از گذشته از سرمایه های اوقاف بهره مند شوند چرا که رویکرد ما در سازمان اوقاف ایفای مسئولیت اجتماعی و عمومی کردن خدمات است.

وی تصریح کرد: باید دایره انقلاب را وسیع تعریف کنیم و تجربه نیز نشان داده هرکجا امور کشور به مردم واگذار شده پیروزی به ارمغان آورده است.