کد خبر : 103156
تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 آبان 1400 - 4:16

راه اندازی دفتر مشترک مدیریت شهری و شهرسازی در محل دانشگاه آزاد اسلامی یزد

راه اندازی دفتر مشترک مدیریت شهری و شهرسازی در محل دانشگاه آزاد اسلامی یزد

شهردار یزد در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از آمادگی مجموعه شهرداری برای همکاری‌های مشترک و تعاملی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد خبر داد و خواستار راه اندازی دفتر مشترک مدیریت شهری و شهرسازی در محل دانشگاه شد. به گزارش رویداد ایساتیس؛ رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد به اتفاق جمعی از

شهردار یزد در دیدار با رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان یزد از آمادگی مجموعه شهرداری برای همکاری‌های مشترک و تعاملی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد خبر داد و خواستار راه اندازی دفتر مشترک مدیریت شهری و شهرسازی در محل دانشگاه شد.

به گزارش رویداد ایساتیس؛ رییس دانشگاه آزاد اسلامی یزد به اتفاق جمعی از اعضای هیئت رییسه با ابوالقاسم محی الدینی شهردار جدید شهر یزد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، محمدرضا دهقانی اکشذری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد ضمن بیان دیدگاههای خود در جهت رفع مشکلات شهر و ارتقای سطح رفاه شهروندان به همکاری و تعامل گسترده و مطلوب شهرداری، شورای شهر با دانشگاه آزاد اسلامی تاکید و نمود این همکاری شهرداری و دانشگاه آزاد اسلامی را موجب رشد و پویایی شهر بیان کرد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه آزاد یزد و شهرداری یزد در راستای تعاملات اجتماعی شهروندان نقش مثبت و محوری دارند، بنابراین دانشگاه ازاد اسلامی واحد یزد آماده همکاری با شهرداری در راستای زیباسازی، عمران و طراحی مبلمان شهری با استفاده از اساتید مجرب و اهل فن دانشکده هنر و معماری در جهت خدمت رسانی و بهسازی مثمرالثمر خواهند بود.

وی با تشریح تحول و تعالی دانشگا آزاد اسلامی، تغییر دانشگاه را طی یک برنامه عملیاتی راهبردی پنج ساله را در چهار چرخه به نحوی که که تغییر دانشگاه آزاد از سال ۴۰۰ الی ۴۰۵ در برنامه پنج ساله این سند مکتوب و منتشر شده است.

دهقانی اشکذری چرخه اول این سند تحول و تعالی را از یادگیری حافظه محور بسمت آموزشهای مهارت محور تا انجام پروژه های عملیاتی که نمونه بارز آن راه اندازی دانشکده مهارت و کارآفرینی واحد یزد بگونه ای که حتی می تواند یک معمار بدون مدرک دانشگاهی در این آموزشکده تدریس کند چون فرد ماهری است .

در ادامه چرخش دوم این تحول و تعالی را بیان کرد که از یک اقتصاد شهریه محور به سمت یک اقتصاد پایدار مبتنی و تعالی بخش با وجود تقلیل دانشجو و بشرط اینکه دانشگاه قرار نیست به یک بنگاه اقتصادی تبدیل شود.

وی افزود ، البته اقدام این تغییر این است که استاد در این فضای جدید درس دهد و دانشجو هم در این فضا یادگیری لازم را داشته باشد که واحد یزد در قالب دو مرکز نوآوری که تازه راه اندازی شده است در راستای این هدف حرکت می کند.

این مقام دانشگاهی استان چرخش سوم این سند را از دانشگاه کارآمدی فرهنگی به سمت تاثیر گزاری اجتماعی فرهنگی نام برد چراکه باید پذیرفت مردم گله مند از دانشگاهها هستند و باید این رویکرد ایجاد گردد .
چرخش چهارم را رئیس دانشگاه آزاد یزد، مقاله محوری عرضه محور بسمت تقاضا محور مساله محور بگونه ای که زیرساختهای آن براساس عناوین با نظامندی ۵ساله تدوین شده است تبیین کرد .

دهقانی اشکذری اذعان کرد، نگاه دانشگاه آزاد این است که ظرفیت های فیزیکی ، ارتباطی و سازمانی و در نهایت منابع انسانی با این سند راهبردی عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد، دانشگاه آزاد با شهرداری تعاملات متنوع و گسترده و عمیق و مفصل داشته‌است در بحث پژوهش مانند برگزاری همایش های مشترک با شهرداری و در حوزه استارتاپ و ایده پردازی و نمونه آن اختصاص یک ساختمان در کنار دانشگاه برای سراهای نوآوری دانشگاهدر همین راستا بوده است.

در بحث آموزش هم ، دانشکده علمی و کاربردی شهرداری می تواند با دانشگاه در این راستا همکاری و تعاملات لازم را داشته باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی یزد در زمینه فرهنگی تاکید کرد با ایجاد فضاهای شهری در حوزه شهدا با وجود مولفه های مشترک با دانشگاه باید کارهای بیشتری صورت گیرد بگونه ای که حتی باید در این راستا مانند دیوارهای دانشگاه حذف شود تا مردم بتوانند از فضاهای داخل دانشگاه و مسجد دانشگاه که متعلق به خود مردم است بهره کافی را ببرند،

استفاده از امکانات و تجهیزات بیمارستان شاه ولی واحد یزد به عنوان قطب پایلوت درمانی بیماران سرطانی جنوب شرق کشور و سایت شماره دو دانشگاه آزاد اسلامی یزد که بنام پردیس شهید سلیمانی نامگذاری شده را از دیگر موارد عنوان شده در جلسه بود.

دهقانی اشکذری وجود دانشجویان اتباع در استان را متذکر شد و گفت که این ظرفیت ها در جذب سرمایه گزاری دانشگاههای استان اهتمام ویژه ای برای طرفین خواهد داشت.

دهقانی اشکذری در راستای اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه هدف دانشگاه آزاد اسلامی یزد را حل مسائل و مشکلات شهرستان و استان به روش علمی و حل مساله محور بیان کرد که دراین راستا تربیت نیروی متعهد و متخصص با دانش روز مهمترین رسالت این دانشگاه است.

وی در راستای اجرای سند تحول و تعالی دانشگاه هدف دانشگاه آزاد اسلامی یزد را حل مسائل و مشکلات شهرستان و استان به روش علمی بیان کرد که دراین راستا تربیت نیروی متعهد و متخصص با دانش روز مهمترین رسالت این دانشگاه است.

در ادامه نیز ابوالقاسم محی الدینی شهردار یزد که خود از فارغ التحصیلان دانشگاه آزاد واحد یزد است ضمن خیرمقدم به محمدرضا دهقانی اشکذری و هیئت همراه دانشگاه آزاد، خدمت رسانی به مردم را وظیفه و یک رسالت مشترک عنوان کرد و گفت: میزان رضایتمندی مردم ، نشانگر تلاش و اهتمام دو نهاد مردمی شهرداری و دانشگاه آزاد یزد در راه خدمتگزاری واقعی و صادقانه به عموم است.

محی الدینی شهردار یزد نیز خاطرنشان کرد: شهرداری و مجموعه مدیریت شهری یزد نیز با تمام توان در خدمت دانشگاه‌ها و مراکز علمی و فرهنگی در شهر بویژه دانشگاه آزاد اسلامی هستند و امیدواریم که با تعامل مستمر در خدمت‌رسانی به مردم بیش از پیش تأثیرگذار باشیم و در راه ارائه خدمات شهری و بهسازی بجد همکاری را داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از آمادگی مجموعه شهرداری برای همکاری‌های مشترک و تعاملی با دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد خبر داد و خواستار راه اندازی دفتر مشترک مدیریت شهری و شهرسازی در محل دانشگاه شد.

محور بحث در این جلسه مشترک ،ایجاد تفاهم‌ نامه همکاری طرفین بود به نحوی که شهرداری یزد ضمن اعلام عناوین تحقیقاتی، آموزشی و فناوری به دانشگاه آزاد و تامین مورد نیاز پروژه‌‌ های مصوب از پایان‌ نامه‌ های مرتبط دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مسائل مدیریت شهری و براساس نیاز شهرداری در زمینه های مختلف ودر راستای وظایف شهرداری شناسایی و حمایت کامل را داشته باشد.

شهر دار یزد درپایان صحبتهای خود خاطرنشان کرد اگر بخواهیم سرعت خدمات شهری را بالا ببریم باید بدنبال امکانات و تجهیزات آماده شهرمان از باغات و فضای سبز محصور شده گرفته تا ارگانها و نهادهای مردمی و می بایست عموم مردم را در این مساله دخیل کرد، چراکه قطعا با تعامل و مشارکت، منفعت عمومی حاصل خواهد شد.

گفتنی است در این دیدار راهکارهای همکاری مشترک و چگونگی انجام طرح‌های مشترک از جمله محورهای گفتگوی طرفین بود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.