کد خبر : 115718
تاریخ انتشار : یکشنبه 26 فروردین 1403 - 20:51

خبرنگار:علیرضا مهران پور/ سردبیر:علیرضا مهران پور

اولین نیاز در حوزه تحقق شعار سال تغییر نگرش ها است/ تقویت اعتماد ملی و بین المللی به کالای ایرانی لازمه تحقق شعار است

اولین نیاز در حوزه تحقق شعار سال تغییر نگرش ها است/ تقویت اعتماد ملی و بین المللی به کالای ایرانی لازمه تحقق شعار است
رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: تقویت اعتماد ملی و بین المللی به کالای ایرانی لازمه تحقق شعار است.

به گزارش رویداد ایساتیس؛رئیس کل دادگستری استان یزد در نخستین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان در سال جدید، بر لزوم اصلاح قوانین در حوزه حمایت از جهش تولید تاکید کرد و افزود: اگر ستاد اقتصاد مقاومتی به برخی از موارد ورود می کند به دلیل ضعف قانون به ویژه در شرایط کنونی با هدف حمایتی از تولید در جنگ اقتصادی نابرابر موجود است.

وی افزود: تغییر نگاه به سرمایه گذار و ثروتمند، در ارائه مشوق های مالیات و حمایتی، در نظام مالیاتی و بیمه ای و … باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: قطعا رسیدن به این جهش نیازمند الزاماتی در سه قوه، بخش خصوصی، دانشگاه ها، تشکل ها، نهادهای عمومی و دولتی است تا با کنار گذاشتن منازعات و اختلاف ها همه دست به دست هم دهیم و ساز و کارتحقق شعار سال را رقم بزنیم .

وی با بیان اینکه جهش به معنای خلق ثروت و درآمد است تصریح کرد: اما در اصطلاح افزایش توان علمی، صنعتی، فنی، نوآوری، مدیریتی، فرهنگی، قانونی و حقوقی برای رسیدن به افزایش تولید و کاهش فاصله با کشورهای پیشرو، جهش نامیده می شود

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه از بنیادی ترین اندیشه های اجتماعی اسلام، مردمی سازی فرهنگ، اقتصاد و اقدامات اجتماعی است گفت: مقام معظم رهبری در ۱۰ سال اخیر در نامگذاری شعار سال بر مسائل اقتصادی به عنوان پاشنه آشیل نظام تاکید کرده اند که باید برای ان برنامه ریزی و اقدام شود.

وی تصریح کرد: هر جا کار به مردم واگذار شد شاهد موفقیت و پیشرفت بودیم اما قطعا تحقق شعار سال مستلزم الزامات و مؤلفاتی است.

دهشیری اظهار داشت: بدون تعریف دقیق و فهم مشترک نمی توانیم برنامه ای مدون و کاربردی با اهداف قابل وصول را برای تحقق شعار سال تعریف کنیم.

شایان ذکر است نخستین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی قوه قضائیه در استان در سال جدید با حضور اعضا به میزبانی دادگستری کل استان برگزار شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.